Wpis z mikrobloga

Mirki, byłem u dentysty w jednej z przychodni na #mokotow
Po wejściu do gabinetu powitał mnie miły doktor, rozłożyłem się na fotelu, i czekam. Zaczął mi oglądać zęby i po chwili się prostuje, mówiąc "stodwadzieścia". Spojrzałem na niego bo nie skojarzyłem od razu o co chodzi, on chyba to zauważył i mówi, że jest ubytek w ósemce i czy mi pasuje 120 cbln.
Ja niestety przyszedłem na wizyte w ramach NFZ i tak mu też odpowiedziałem. Słuchajcie, tak szybkiej metamorfozy człowieka nie widziałem nigdy... Z uśmiechniętego wypisz wymaluj pana doktora zrobił się bezpłciowy mruk. Zaczął mi mówić, że trzeba dbać o higienę, żeby takie rzeczy się nie tworzyły (uprzedzam śmieszków - myję zęby 2/3 razy dziennie) itp, po czym wziął jakiegoś brzęczka, przejechał mi raz po zębie i mówi dziękuję. Zapytałem czy nie zrobi nic więcej, on elegancko dyplomatycznie zmienił temat na pastę którą mi poleca i koniec wizyty.
Po cholerę jest ten NFZ gurwa? ()

#stomatologia #nfz #coolstory
  • 10
że jest ubytek w ósemce i czy mi pasuje 120 cbln.


@Hayabussa: pasowało by ci usunąć te małpie zęby na nfz są free, najlepiej idź do jakiegoś klinicznego ( ͡° ͜ʖ ͡°)

co do stomatologii na nfz to #!$%@? rake ponad rake- sam sposób rozliczania, zakres zabiegowy i wały jakie tam sadzą
@iEarth: Też mam "swojego", ale teraz jestem słoikiem i w domu bywam raz na 2 miesiące to szkoda mi czasu na dentystę tam, wolę posiedzieć z rodzinką czy znajomymi, a dentystę załatwić tu w warszawie.
@jokefake: jedyna słuszna diagnoza na nfz, a później protetyk prywatnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Hayabussa: Myślę, że jak masz dobrego swojego to lepiej poświęcić te dwie godzinki na dentystę, niż się męczyć z dziadami. A jeśli sytuacja wyglądała tak jak ją przedstawiłeś, to wkrótce albo będziesz musiał poświęcić więcej czasu i/lub pieniędzy w domu, albo wrócisz do tego pana za hajs. Też pewnie większy niż u "swojego", bo Warszawka się ceni. :)
@iEarth: Zapisałem się bezmyślnie kolejny raz do niego, ale nie idę, nie zarobi na mnie. No i faktycznie chyba wrócę do tamtego mimo wszystko, bo podejrzewam, że tu wszędzie tak. Mam 2 dentystów pod blokiem, ale ceny tylko dla programistów +15k.
@wykopowaswinia: chociażby- usunięcie 8, full refundacja z nfz, stomatolog stwierdza ze to indywidualnie #!$%@? przypadek i zrobi tylko prywatnie.
albo wizyta i znieczulonko na nfz, a zabieg na prywatę -to akurat w #!$%@? prlowski manewr, z jednej strony potępiany w środowisku, a z drugiej często stosowany, w sumie za podwójne rozliczenia są ścigani, ale zazwyczaj robią tak kolesie mający ziomków w nfz