Wpis z mikrobloga

Dziś przyszła moja kasa po "odczycie laboratoryjnym" za który ubyło mi z kieszni 5 stówek.
Superfirma "farex" stwierdziła, ze w kasie, która nie ma nawet 2 lat nie wymienią pamięci "bo stary typ". Sprzedawca nowej stwierdzil ze standardem jest 100-200zł za odczyt i szanujaca firma nie powinna w tym przypadku wyskoczyc z tekstem "nie da się naprawic bo stary model".

Niektorzy twierdzą, ze farex specjalnie programuje kasy tak aby pamieci w nich padały przedwcześnie. Ciekawe ile w tym prawdy...

Miałem nadzieje ze coś z niej odzyskam do zabawy z #arduino ale niestety o wyświetlaczach z tego wynalazku internet nie słyszał wiec pewnie nic nie zdziałam. Niepotrzebnie dopłacałem za odesłanie do mnie tego szajsu.

Morał: nie kupujcie dzieci najtańszej kasy od gównofirmy, czytajcie opinie bo i tak pozniej mozecie zaplacic wiecej niz za lepszy model.

ps: bawił sie ktos moze z drukarką termiczą z odzysku + arduino?

#elektronika #dzialalnoscgospodarcza
Quest - Dziś przyszła moja kasa po "odczycie laboratoryjnym" za który ubyło mi z kies...

źródło: comment_VESzrE3d5iLiYAc0zTtXcnXGcSsbEdg8.jpg

Pobierz
  • 9
@Quest: Najpewniej mógłbym bez problemu odczytać Ci zawartość, jednak nie wiem czy jest kodowane itd. (kasami się nie zajmuję).
Jak dasz foto płytek to mogę Ci coś bliżej powiedzieć.
@Quest: nie rozwalaj jej ten wyświetlacz to zapewne coś pochodne do tego. znajdz + i minus oraz kontrast. ustal ile linii zostało i podepnij analizator stanów do tego i dedukuj mozliwe ze to coś standardowego wiem ze przerost formy nad treścia ale fajna zabawa