Wpis z mikrobloga

@mafi20: Firefox ma wbudowany mechanizm (Tracking protection) robiący z grubsza to samo co ghostery, podobno przyśpiesza przeglądarkę o 40% - jak to było napisane w jakimś znalezisku sprzed paru miesięcy :)
@mafi20: No u mnie nie przeszło.. nie używam, zostałem przy zaznaczeniu 3ch list z 'privacy' w ublock.
@moooka: Nie wiem jak w nowszych wersjach gdyż nie idę dalej narazie jak 37.0.2 i tutaj w about:config szukamy 'privacy.trackingprotection.enabled' i zmieniamy na 'true'. Mi prędkość neta powstrzymuje szybkość otwierania stron ale pewnie jest jak piszesz..
@ashmedai: Tą funkcję cały czas modyfikują i z tego co kojarzę domyślnie jest jeszcze wyłączona w stabilnej, także na 37 na pewno nie będzie działała jeszcze w pełni możliwości. Oprócz prędkości drugim plusem powinno być zmniejszenie zużycia RAM-u.

Dlaczego używasz 37 ? Lepiej już chyba, gdybyś zainstalował ESR (zdaje się najnowsza to 38.5.2).
@moooka: Po prostu działa najlepiej.. z późniejszymi wersjami zaczęli dodawać zbędne rzeczy i fixy do nich.
Bugi, zamuły, problemy z gui, dodatkami itd.. Będzie ci się kiedyś chciało to potestuj.. Nie ma najmniejszych problemów i śmiga jak ruska lokomotywa ;-) Oczywiście wszystko out i na nowo istalacja..
@ashmedai: Używam między innymi wersji ESR dlatego, że niektóre dodatki nie działają z wyższymi itp, ale ESR jest wersją o długim wsparciu technicznym i Mozilla wydaje na nią poprawki bezpieczeństwa itp., w przeciwieństwie do starszych wersji. Testowałeś różnice pomiędzy tymi dwoma 37 i 38, aż takie są duże ?

Ja używam 38 prawie codziennie i jest ok a z powodu tego wsparcia technicznego czuję się trochę bezpieczniej :) No ale jak
@moooka: No właśnie kończę przenosiny na 38 esr.
Trochę jeszcze tuning musze porobić ale generalnie wygląda na to, że jest ok.
Wcześniej też siedziałem na esr dosyć długo..