Wpis z mikrobloga

Prezydent Duda nazwany przez nic nieznaczącego w świecie historyka, Timothy Garton Asha, marionetką!. Hańba! Dlaczego nic w tej sprawie nie robi prokuratura?

Albo @NigdyNieBedeBordowy?

Jak nasz Naród zniesie te upokorzenie przez tego plującego nienawiścią do wszystkiego co polskie na pewno Żyda? Jak on w ogóle śmie pluć na naszego prezydenta, wybranego przez Naród i realizującego tylko jego wolę w sposób bezstronny? Przecież on nie ma bladego pojęcia o Polsce i na pewno kazał mu to mówić Sikorski, na pewno znają się z Oksfordu!

Hańba! Po stokroć hańba!!
#polityka #historia
  • 10
@NigdyNieBedeBordowy: widzisz, nadinterpretujesz różnicę między "zachowywaniem się jak marionetka" a "bycie marionetką". Czy marionetką może być osoba, która się nie zachowuje jak marionetka? Nie, bo człowiek nie może być marionetką sensu stricto (to ciało nieożywione), więc powiedzenie, że "ktoś jest marionetką" to skrót myślowy od "ukrytego" - "zachowuje się jak marionetka".

Ja Ci tu takie polonistyczne dyrdymały wyjaśniam ale Ty mi lepiej napisz, kiedy Asha do prokuratury zgłaszasz?( ͡°
@NigdyNieBedeBordowy: wytłumaczyłem różnicę między jednym a drugim. To drugie ("zachowuje się jak marionetka") jest moim zdaniem bardziej eleganckie, co nie zmienia faktu, że logicznie oba stwierdzenia mają takie samo znaczenie.

Nie wiem jak się u Ciebie przyjęło, ale u mnie po tyłkach z facetami się nie cmoka, więc żegnam pozdrawiając werbalnie. Mam nadzieję, że nie jesteś zawiedziony ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i czekam na zgłoszenie Asha
@pabloooga dajesz kolejny pokaz #lewackalogika i do tego próbujesz jeszcze narzucić jak mam interpretować dość oczywiste terminy. Shame on you!

wytłumaczyłem różnicę między jednym a drugim. To drugie ("zachowuje się jak marionetka") jest moim zdaniem bardziej eleganckie, co nie zmienia faktu, że logicznie oba stwierdzenia mają takie samo znaczenie.


@pabloooga: nie nie mają. Jedno jest oceną zachowaniadanej osoby (co moim zdaniem jest dopuszczalne) a drugie oceną całościtej osoby (dla
@NigdyNieBedeBordowy: "zachowuje się jak marionetka" vs. "jest marionetką" | "zachowuje się jak krzesło" vs. "jest krzesłem"

a teraz

"Zachowujesz się jak idiota" vs."Jesteś idiotą" | "Zachowujesz się jak debil" vs "jesteś debilem"

Naprawdę nie widzisz różnicy?

A odnośnie prokuratury, nic Ci nie narzucam, znowu nadinterpretujesz moje pytania. Wcześniej podobny (nich będzie - odrobinę podobny) przypadek zgłosiłeś, więc pomyślałem, że może i tym przypadku poczułeś się urażony ( ͡° ͜
@NigdyNieBedeBordowy: "zachowuje się jak marionetka" vs. "jest marionetką" | "zachowuje się jak krzesło" vs. "jest krzesłem"

a teraz

"Zachowujesz się jak idiota" vs."Jesteś idiotą" | "Zachowujesz się jak debil" vs "jesteś debilem"

Naprawdę nie widzisz różnicy?


@pabloooga: oczywiście widzę i dlatego określenie "jak marionetka" jest dla mnie do przyjęcia a samo "marionetka" już nie.

A odnośnie prokuratury, nic Ci nie narzucam, znowu nadinterpretujesz moje pytania.


@pabloooga: w jaki sposób?