Wpis z mikrobloga

Witam.

Czy taki kit z #aliexpress do drukarki 3d (#mendel90) będzie dobry.

Wiem że trafi się Janusz który powie że multiprofesjonalny zestaw firmy XYZ będzie stokroć lepszy.
Nie mam czasu przekopywać forum reprapowo w celu poszukiwania odpowiedzi.

Zbudowałem frezarkę (druga w budowie- i wiem ile czasu potrzeba aby zrobić solidną elektronikę) a teraz przydała by mi się teraz drukarka 3d- w celu wydruku elementów do frezarki. Części wydrukowane mam(pod wałki 12mm)- teraz elektronika.
Szukam gotowego kitu który zepnę, zaprogramuje/skonfiguruje/skalibruje i będe drukował.
Znalazłem taki:
ALIEXPRESS

Silniki jakieś tam mam (wiele) więc z podłączeniem nie będzie problemu.
Ramę zakupię gotową z automatyka PID(taniej niż czas poświęcony na budowe takowej)

No i pytanie zasadnicze- EKSTRUDER- mam wydrukowane elementy- jaką grzałkę zakupić do tego?

#druk3d #reprap
  • 14
@PrevuD: Przecież napisał - Rumba, MKS gen 1.4

Ale tak po prawdzie to i ten RAMPS ze znalezionego przez Ciebie zestawu będzie działał. Zaletą jest szalona popularność takiego rozwiązania, a co za tym idzie łatwy dostęp do wiedzy na jego temat.
@gromwell: tak też ustawiłem ale znam trochę temat sterowania i wiem że jak dobieżesz złe to gubi kroki, pali się itp. to ma być w miarę tanie i w miarę bezawaryjne
@PrevuD: drv8825 zdecydowanie. różnica w cenie żadna a mniej sie grzeje, może pracowac przy wyższych prądach i napięciach. i fizycznie jest większy i z lepszym odprowadzeniem ciepła.