Wpis z mikrobloga

Mam #pytanie - pora zmienić żonie #telefon. Czy możecie pomóc? Podstawowe wymagania:
- #smartfon wyglądem pasujący kobiecie :P
- #windowsphone lub #android (obecnie ma Lumię 520)
- nieduży ekran - im bliżej 4 cali tym lepiej
- bateria trzymająca zdecydowanie dłużej niż 1 dzień - minimum 2 dni, a najlepiej około 4.
- cena do ok. 600 zł (w uzasadnionych wypadkach dołożę 200 zł)
- stabilność i prędkość działania nie wymagająca custom romów
  • 29
@Mimimimimimimimimimimi: lumia 640 XL?

niech przemyśli duży ekran. Wtedy bateria nawet 4 dni trzyma przy częstym korzystaniu a net przegląda się b. wygodnie. Można też obejrzeć film w pociągu. Torebkę ma pewnie cały czas przy sobie więc nie będzie problemu by ją tam trzymać. Żona ma 1320 i jest bardzo ok.
@Mimimimimimimimimimimi: @anonim1133: ja będę polował na jakiegoś smartfona ze zwykłą klawiaturą, albo zwykły telefon z wi-fi, lte i synchronizacją kontaktów z googlem/ms (obojętne czym). potrzebuję coś, co nie żre baterii i służy tylko do dzwonienia i wymiany informacji. mirko, brydż i net będą chodzić na tablecie, czy co ja tam kupię.
lumia 640 XL?


@Czarny_Klakier: Tutaj chodzi też o poręczność użycia jedną ręką... Dla mnie (rosły facet) 5'' to jest absolutny max (użytkuję 4,7''), a Ty mi proponujesz patelnię dla żony ;)

Lumia 635 lub jeśli przekona się do większych ekranów to 640


@blinkin: Dzięki - spróbujemy je oblukać w jakimś sklepie. Ile trzyma bateria w 640 tylko przy dzwonieniu/smsowaniu?

chyba podświadomie chce mieć iPhone xd 4" xd


@boguchstein: Wiem
@Mimimimimimimimimimimi: mialem Lumie 620 i potrafiłem przy moim użytkowaniu zużyć 90% baterii od 7-22 a teraz mam Lumie 640 i o 22 zostaje mi 70% %-O. Nie używam często telefonu ale wydaje mi się, że nowe Lumie maja lepsze zarządzanie zużyciem energii. W Lumii 620 włączony wifi nawet nie połączone miało bardzo duży wpływ na zużycie baterii, w L640 nie ma takiego wpływu. Generalnie polecam telefon.
@fnzavrjvrz: Po użytkowaniu wcześniej smartfonów z Androidem, to jestem również mile zaskoczony zarządzaniem energią a mam 640 XL. Z tym telefon czuje się jak kiedyś, ładuje 2x w tygodniu i wystarcza, a nie jak z Androidem nonstop na ładowarce.
@Mimimimimimimimimimimi: Bo nowe telefony są do używania na dwie łapy (co zresztą najczęściej się robi mając telefon z możliwością pracy w trybie landscape). Ja jednej ręki używałem tylko do wykręcania numeru :P (a miałem 4")