Wpis z mikrobloga

Mireczki, może jest tu jakaś mądra głowa. Podłączyłem sobie komputer przez HDMI 1.4 do telewizora 4K. Odpalam youtuby 4k czy jakieś inne pliki z filmami w 4K i... tnie niemiłosiernie (gubi klatki). O co chodzi, dysk ssd, proc i7 4700MQ (4 rdzenie 3,4 giba), do tego jest geforce 740M z 2 giba i jeszcze ogólnie 8 giba ramu, wszystko na win10. Czy taka konfiguracja jest niewystarczająca do płynnego odtwarzania 4K? filmy FHD odtwarzają się bez ścinek, problem jest wyłącznie przy tych ultra rozdzielczościach. Ogólnie sam system przy UHD sobie radzi, wszystko śmiga.

Wiem, że na hdmi 1.4 jest gardło 30 fps przy 4k, ale żebym miał te 30 to bym się cieszył. A ja mam może z 15 chwilami.

Te 4K to tną się nawet na zwykłym monitorze FHD. Moje zdziwienie potęguje jeszcze bardziej fakt, że nawet mój telefon (Note 4) radzi sobie bez problemu z takimi rozdzielczościami.

#hdmi
#komputery
  • 10
@ocelote: rzeczywiście IE przy 4K działa. Pozostaje więc kwestia odtwarzania zwykłych plików 4k (avi, mp4 itd). Media Player Classic i VLC się też tną.