Wpis z mikrobloga

W Szwecji nie ma chleba?
Za każdym razem jak mój brat wraca ze Szwecji to przywozi mi jakieś takie dziwne pieczywo. Pierwsze z nich to takie cienkie placki, które trochę wyglądają jak jakaś szmata. A drugie pieczywo to takie okrągłe, płaskie bułki o słodkawym smaku. Podobno nikt tam nie je chleba i jedzenie je się z tymi bułkami i plackami. Nie ogarniam tego do końca. Oni chyba kanapek w ogóle nie jedzą w tej Szwecji? Bo ani te bułki ani te placki nie nadają się na kanapki. Bułki są za słodkie (wyobraźcie sobie jeść słodką bułkę z jakąś wędliną albo hmmm warzywami i polanymi np. keczupem - jak można w ogóle słodkie mieszać ze słonym, gorzkim?) a te placki zapadają się w dłoni, nawet jak je złożyć 2 razy. Jeszcze rozumiem jeść te placki jako zagrycha do obiadu zamiast frytek czy ziemniaków, ale nie próbowałem.
Zdjęcia w komentarzach.

Inny temat. Moja mama pracuje w Szwecji. Zanim tam pojechała to jej tłumaczyłem, że ten kraj to socjalizm, komunizm i faszyzm w jednym. Ale nie słuchała. I niedawno do mnie dzwoni "Ty miałeś rację, że tu komunizm". Mama opowiadała, że aby tam pracować legalnie to wymagany jest język szwedzki, nawet jeśli w takiej pracy nie ma konieczności jego używania np. praca fizyczna. Mówiła, że nie ma tam żadnych przerw w pracy, każdego pracownika kontroluje się, nie można zapalić papierosa, zadzwonić przez telefon i jakieś inne drobne rzeczy, których już nie pamiętam.
#szwecja #jedzenie #chleb
A.....o - W Szwecji nie ma chleba? 
Za każdym razem jak mój brat wraca ze Szwecji to...

źródło: comment_utvnkqgBahb2D1L5xLx2hVs87rggq4ys.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@Axelio: i to jest to szczęście. Niedrogo mamy dobre pieczywo, tak samo jak w krajach Azji restauracje mają zawsze świeże ryby ponieważ nie opłaca się tego mrozic.
I naprawdę, jeśli masz wolne miejsce w samochodzie to lepiej wziąć taki chleb niz transportować powietrze.
  • Odpowiedz
@Axelio: ty jesteś upośledzony czy tylko udajesz? Najpierw narzekasz, że w Szwecji nie ma chleba i z czym sobie kanapkę zrobić, a potem piszesz, że Ty sam chleba w ogóle nie jesz. A co jak większość Szwedów robi tak jak ty? Wolny rynek, nie ma rynku zbytu to i towaru nie ma, albo ma wysoką cenę. We Francji jest podobnie, tradycyjnego chleba nie je się prawie wcale, co najwyżej bagietki, dobry
  • Odpowiedz
@krisszschtoff: ale chleb czy pieczywo to jest norma, a nie jakieś bułki czy placki! I na tym się skupiam w tym temacie, a ty nie umiesz czytać ze zrozumieniem i #!$%@? się i mnie tylko obrażasz. Nie będę z takimi jak ty w ogóle dyskutował.
  • Odpowiedz
  • 11
@Axelio: Nie, to nie jest norma. A zwłaszcza pieczywo takie, które u nas jest standardem. Zobaczyłeś kawałek świata i masz pretensje, że gdzieś jest *inaczej* niż w Polsce.

Rozumiesz dlaczego ta postawa jest zwyczajnie głupia czy trzeba Ci to rozrysować?
  • Odpowiedz
@Axelio: nie rozumiem, co jest dziwnego w mrożeniu chleba? U mnie rodzice, żeby nie chodzić bez sensu do sklepu kupują kilka sztuk i mrożą. Po rozmrożeniu chleb niewiele się różni od pierwotnej postaci... A że Amerykanie/Anglicy/Ktokolwiek inny tego nie robią, to co z tego? Jeżeli to jest cebula, to nie wiem, co nią nie jest, najwidoczniej bezsensowne wyrzucanie pieniędzy jest wszędzie propsowane ( )

@wolodia:
  • Odpowiedz
@Axelio: jestem od ponad roku w Szwecji i nie znając szwedzkiego pracuje legalnie na szwedzkich warunkach, przerwy mam normalnie i nie ma jakiegoś kontrolowania. Jeśli chodzi o chleb to jest dużo więcej rodzajów pieczywa niż w Polsce. Najbliższy chleb w smaku do polskiego to polski albo grecki ktore da dostępne wszędzie. Twój brat trochę Ci ściemnia wg mnie:)
  • Odpowiedz