Wpis z mikrobloga

W Szwecji nie ma chleba?
Za każdym razem jak mój brat wraca ze Szwecji to przywozi mi jakieś takie dziwne pieczywo. Pierwsze z nich to takie cienkie placki, które trochę wyglądają jak jakaś szmata. A drugie pieczywo to takie okrągłe, płaskie bułki o słodkawym smaku. Podobno nikt tam nie je chleba i jedzenie je się z tymi bułkami i plackami. Nie ogarniam tego do końca. Oni chyba kanapek w ogóle nie jedzą w tej Szwecji? Bo ani te bułki ani te placki nie nadają się na kanapki. Bułki są za słodkie (wyobraźcie sobie jeść słodką bułkę z jakąś wędliną albo hmmm warzywami i polanymi np. keczupem - jak można w ogóle słodkie mieszać ze słonym, gorzkim?) a te placki zapadają się w dłoni, nawet jak je złożyć 2 razy. Jeszcze rozumiem jeść te placki jako zagrycha do obiadu zamiast frytek czy ziemniaków, ale nie próbowałem.
Zdjęcia w komentarzach.

Inny temat. Moja mama pracuje w Szwecji. Zanim tam pojechała to jej tłumaczyłem, że ten kraj to socjalizm, komunizm i faszyzm w jednym. Ale nie słuchała. I niedawno do mnie dzwoni "Ty miałeś rację, że tu komunizm". Mama opowiadała, że aby tam pracować legalnie to wymagany jest język szwedzki, nawet jeśli w takiej pracy nie ma konieczności jego używania np. praca fizyczna. Mówiła, że nie ma tam żadnych przerw w pracy, każdego pracownika kontroluje się, nie można zapalić papierosa, zadzwonić przez telefon i jakieś inne drobne rzeczy, których już nie pamiętam.
#szwecja #jedzenie #chleb
A.....o - W Szwecji nie ma chleba? 
Za każdym razem jak mój brat wraca ze Szwecji to...

źródło: comment_utvnkqgBahb2D1L5xLx2hVs87rggq4ys.jpg

Pobierz
  • 36
  • Odpowiedz
@Axelio: ja znam to troche z innej strony, przerwy sa, i to niemale dla pracownikow, nie ma zadnej inwigilacji wrecz domwa atmosfera. Pieczywo normalne jest, ale drogie jak na polskie place. Wiec moze cebula motzno u Twojego brata. Co nie zmienia faktu ze z reszta sie zgadzam, komuna i zacofanie, na dodatek od uja ciapatych.
  • Odpowiedz
Mówiła, że nie ma tam żadnych przerw w pracy, każdego pracownika kontroluje się, nie można zapalić papierosa, zadzwonić przez telefon i jakieś inne drobne rzeczy, których już nie pamiętam.


@Axelio: Ale gdzie tu komunizm? Pytanie czy są to wewnętrzne regulacje, które pracodawca wymyślił sam czy może wynikają ze szwedzkiego prawa pracy, bhp? Zawsze może zmienić pracę jeśli jej nie odpowiada.
  • Odpowiedz
@Axelio: pracowałem w Szwecji i to co tu widzę to beka. Chcesz to kupujesz polski chleb od innych lub przywozisz z Polski. Przerwy są, a jak pracowałem na farmach to sami mi obiad gotowali.
Ps. Za jeden taki średni chleb lub kilka bułek płaci się jak dobrze pamiętam 40sek czyli około 16zl.
Jeśli chodzi o ceny mięsa to wystarczy kupować na promocji i mrozic, wtedy pierś z kurczaka wychodzi ciut
  • Odpowiedz
@Axelio: niby czemu? Jeśli dany produkt jest świeży i go głęboko zamrozisz to po rozmrażania ma takie same właściwosci jak przed mrozeniem.
I to nie jest cebulactwo, a zaradnosc bo możesz zaoszczędzić na pieczywie + zjeść lepsze niż jest dostępne w danym kraju.
  • Odpowiedz