Wpis z mikrobloga

@lazik_lesny: Arch jest kierowany do użytkowników, którzy generalnie ogarniają co robią.
Jeśli siódma z kolei aktualizacja wywali ci system, to będzie twoja wina, nie Archa, gdyż to ty jesteś odpowiedzialny za stan swojego systemu.

Cytując jednego z twórców: "Arch is what you make it."
@nnogi: nie no, ladny cytat i wydaje mi sie ze cos tam ogarniam, ale moze to kwestia tego ze po 10 latach uzywania Slackware mam wyrobione pewne nawyki i stad moje poczatkowe pytanie o migracje. Cholera wie, moze nie zalapalem idei dystrybucji ciaglej (choc w sumie co tu jest nie do zalapania?).
Postawilem Archa i wg wiki zsynchronizowalem baze pakietow - chcialem zainstalowac najnowsze MC. Po synchronizacji bazy widze, ze nadal
Po restarcie - Arch nie wstal. Przekompilowane ncurses wypieprzylo w kosmos caly system - "login" sie nie uruchamial. Gdzie zrobilem blad?


@lazik_lesny: ( ͡º ͜ʖ͡º)

A mówiłem: sprawdź, czy administrator jest stabilny. Mam wysokie mniemanie o użytkownikach Slackware, nie psuj mi.

ale ten cytat to trochę z pupy bo ideologia archa się kompletnie zmieniła,


@skradzionyLogin: Nic się nie zmieniło. Arch nigdy nie był demokratyczny i
@nnogi: wysypal Ci sie kiedys Arch po pacman -Syu czy to moze obrazliwe pytanie? :> Mozesz wierzyc lub nie ale przez 10 lat NIGDY mi sie nie zdarzylo zeby mi Slack nie wstal po aktualizacji. Musialbym chyba, nie wiem, namieszac cos z glibc, grubem albo cos totalnie z kernelem namodzic. Jeszcze raz napisze: robilem wszystko wg wiki, jak mi bylo trzeba to pisalwm a
odppwiedniki archowych slackubuildow jak czegos w aur
wysypal Ci sie kiedys Arch po pacman -Syu czy to moze obrazliwe pytanie? :>


@lazik_lesny: Instalowałem Archa na moim komputerze tylko raz. Aktualizacje wywalały się wielokrotnie, a mimo to system działa. Wydaje mi się, że na bardzo stabilnego admina. Polecam.

Musialbym chyba, nie wiem, namieszac cos z glibc, grubem albo cos totalnie z kernelem namodzic. Jeszcze raz napisze: robilem wszystko wg wiki, jak mi bylo trzeba to pisalwm a

odppwiedniki archowych
@nnogi: czyli jak ja pisze ze mi sie Arch wywalal po aktualizacji to administrator jest niestabilny, ale jak Tobie sie Arch wywalal (tutaj dzieki za szczerosc) po aktualizacji to administrator jest stabilny, z kompetencjami (potrafi podniesc uwalony system) i polecany?
Chyba roznie rozumiemy stabilnosc systemu.
@lazik_lesny: IMO, podstawową umiejętnością admina jest rozwiązywanie problemów. Stabilny admin zawsze wie co robi i przez to w przypadku nieprzewidzianych problemów jest w stanie wyciągnąć właściwe wnioski. Niestabilny admin nie wie co robi i jak coś popsuje, to się miota i dyskutuje nad definicją stabilności.