Wpis z mikrobloga

Szukam planszówki, w której będzie można grać w 5-7 osób, z jakąś interakcją, o małej lub max. średniej losowości. Gra jest planowana dla graczy początkujących, ale chcę, żeby gierka była złożona.

Miałem wybrać Catana, Carcassone albo Magię i Miecz, ale to odpada ze względu na zbyt dużą losowość. Teraz najbliżej jestem 7 Cudów Świata. Osadnicy Narodziny Imperium wydają się fajni, ale tu jest problem braku możliwości gry na ilość osób, jaka mnie interesuje. Splendor za to wydaje się nudny. Mam Dixit i gra się fajnie.

Jeżeli mieliście do czynienia z 7CŚ albo polecacie coś innego, napiszcie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#grybezpradu
  • 16
  • Odpowiedz
@Shen: Może Martwa Zima? Albo Posiadłość Szaleństwa? ;> (choć obie do 5 osób).

A na więcej osób to jeszcze polecę, ale to nie jest złożona gra - The Resistance lub Coup - raczej gry blefu, ale dobrze można się bawić ;-)
  • Odpowiedz
@Rogfield: Talisman odpada. Przy całym klimacie tej gry, zniósłbym jeszcze chodzenie w kółko, ale ta ogromna losowość już mnie zniechęca.
@Rozamunda: Kolejka może w przyszłości, na razie nie biorę jej pod uwagę, klimat wydaje się średni.
@Ordowik: O Libertalii nie słyszałem. Sprawdzę, dzięki :)
@centryfuga: Obawiam się, że Grę o Tron część moich znajomych mogła by nie ogarnąć. Mi samemu, po obejrzeniu paru videorecenzji,
  • Odpowiedz
@Shen: to ja polece dla takiej ilości gracxy, i losowosci - Przebiegłe wielbłądy. Super gra, świetna na jakieś spotkania. Moze nie jest złożona,ale często do samego końca nie znamy zakonczenia. i jest to zaskoczenie. Jest sporo zabawy, na początku wydaje nam się ze nie mamy wplywu na grę - ale to się zmienia;) Polecam. Jakiś czas temu wyszedł dodatek do tej gry.
  • Odpowiedz