Wpis z mikrobloga

Niedługo wyjeżdżam do Anglii do pracy. Jestem świeżo po studiach i zastanawiam się czy mam jakąkolwiek szanse na pracę w zawodzie (mgr inż. po automatyce i robotyce). Współpracowałem przy paru projektach z firmami zewnętrznymi, także coś umiem (m.in stanowiska badawcze, sterowanie napędem hydraulicznym, sterowanie napędami w ploterze). Jednak nie mam stricte 5 letniego doświadczenia zawodowego. Jeżeli nie praca za godziwy hajs to może jakiś staż w Anglii. Ma ktoś jakieś rozeznanie? Wiadomo, że jeżeli nic nie pyknie to się załapię za cokolwiek, ale wolałbym jednak pracować w zawodzie. Nawet za niewielką kasę na jakimś stażu, ale w zawodzie. Poradźcie coś ( ͡° ͜ʖ ͡°)
P.S chwilę temu miałem podobny wpis, ale w trochę innym tonie i go #!$%@?łem, bo się #!$%@?łem na siebie.
#emigracja #uk #inzynieria #praca
  • 35
@MasterSoundBlaster: wiesz co, od dłuższego czasu myślałem nad wyjazdem tzn chciałem spróbować, do końca wszystkiego nie przemyślałem i buch kupiłem bilet i zorganizowałem spanie. Pracowałem przez jakiś czas w sporym korpo, ale to nie było warte zachodu, a co ważniejsze nie miało związku z moim wykształceniem. Dlatego wyszło jak wyszło..
@bluehead: tzn? rozsyłać samemu CV do firm czy jak radzisz?
@miki4ever: z OPC mam szkolenie na temat HMI, konfiguracji
@jumper13: jak nie znasz niemieckiego to łatwiej ci będzie zacząć w Polsce i sie douczyć.

Z tego co wiem ludzi z twoim wykształceniem biorą z miejsca, inna sprawa, ze wiedza techniczna ma mniejsze znaczenie, ważniejsza jest umiejetność podejścia do problemów, pracy u klienta itp.

P. S.
Rozsyłam cv do firm, nawet jak nie maja oferty.
@Wujek_Fester: widzisz, chciałbym tego expa zdobywać w anglii, nawet za mniejszą kasę. Mam z 5 projektów, nad którymi pracowałem w sumie ze 2 lata, także coś do pokazania by było. Nie wiesz jak się zapatrują na takich inżynierów ze słabym doświadczeniem w firmach, którzy chcieliby dorwać na wyspach coś alla staż?
Bo to samo mi pracować tutaj za pół darmo co w UK, a w UK podszkolę konkretnie język.
@jumper13: ciężko mi wyrokować. Jeżeli masz coś do pokazania to wrzucasz w power pointa, tablet pod pachę i idziesz na interview. Jeżeli rekruter marudzi na brak doświadczenia to zawsze możesz zaproponować niższą stawkę np. 6 miesięcy. Za gównorobotę nie warto się brać niestety bo w oczach rekruterów wylatujesz z obiegu. Jeżeli możesz sobie pozwolić na szukanie roboty w UK przez np. 2-4 miesięce to OK, możesz też zacząć robotę od maintenance
@Wujek_Fester: wiesz jak to jest z tą pracą w PL zaraz po studiach. Ciężko dorwać coś konkretnego, zwłaszcza w takim zawodzie - wszyscy wymagają 5 lat doświadczenia albo idziesz składać szafy sterownicze. Widzę po swoich znajomych.
Tego się właśnie boję, że nawet za półdarmo będzie mi ciężko coś znaleźć, bo większość chce 2-3 lata doświadczenia. Nie orientujesz się jak wygląda sprawa z pracą dla umiejących cada, catie, solidworksa/edga?
@jumper13: Doświadczenie zastępcze mam takie, że kolega najpierw robił gównopracę i w 3 miesiące zrobił kurs dający mu uznanie studiów mechatronicznych i teraz siedzi i programuje roboty w hali fabrycznej. Praca lekka i dobrze płatna, ale łapał ją ze 2 lata tamu, to nie obiecuję czy tak samo jest.