Wpis z mikrobloga

Dzisiaj mamy 2 stycznia 2016 r. - 2/366.

- Telewizja klubowa Śląska Wrocław w okolicznościowym wideo dziękuję swoim kibicom za obecność na trybunach w mijającym roku. Materiał można obejrzeć w serwisie YouTube.

- Za symbol Pogoni Szczecin lat 90-tych można uznać Roberta Dymkowskiego. "Dymek" spędził w Dumie Pomorza praktycznie 11 lat (z przerwą na grę w PAOK-u Saloniki) i stał się jednym z najistotniejszych snajperów w historii klubu. W wywiadzie dla strony klubowej opowiada o przeskoku z boiska do życia po końcu kariery, wspomina 17 bramek w lidze oraz mówi w kim pokłada największe nadzieje z obecnej kadry.

- To były moje najlepsze lata jeżeli chodzi o karierę zawodowego piłkarza. W końcu spędziłem w Pogoni praktycznie 11 lat. Wiadomo, że zdarzały się wzloty i upadki, ale ogólnie bardzo miło wspominam ten czas, ponieważ trwał on przez większość mojej sportowej kariery. Jestem dumny z tych lat - stwierdza supersnajper Dumy Pomorza.

Cieszę się zwycięstwami Pogoni

- Stal Mielec wykorzystuje swój profil na Facebooku do poinformowania o rozpoczętych przygotowaniach i planach na przyszłość.

Po miesięcznej przerwie nasza drużyna wraca do treningów. W poniedziałek rozpoczyna się dwumiesięczny okres przygotowań do rundy wiosennej.Bartosz Nowak i Tomasz Prejs zaakceptowali warunki nowych kontraktów. Ostatnie dni starego roku wskazały nam także kogo zabraknie i sprecyzowały cele transferowe na nowy rok.

Odchodzą:
Sebastian Duda nie przedłużył kontraktu i najprawdopodobniej zagra w Wiśle Puławy.
Bartosz Papka także nie przedłużył kontraktu. Obecnie trenuje z rezerwami kieleckiej Korony.
Adrian Ślęzak szuka klubu.
Jakub Zięba jest bliski wypożyczenia do trzecioligowych Czarnych Połaniec.

Cele transferowe: Napastnik, Defensywny pomocnik/stoper, Bramkarz, Lewy/prawy. obrońca. Nowi zawodnicy pojawiać się będą przy Solskiego 1 na testach i rozmowach już od poniedziałku.Wiosenna kadra FKS Stal Mielec będzie liczyła 20 zawodników plus najlepsi Juniorzy z Akademii w formacjach defensywnych i ofensywnych.

Pierwszy tydzień przygotowań zakończy się wyjazdowym sobotnim meczem kontrolnym z ekstraklasowym Górnikiem Łęczna i niedzielnym turniejem halowym w Tarnobrzegu z udziałem ekstraklasowej Korony Kielce, drugoligowej Siarki Tarnobrzeg i trzecioligowego KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

- W czwartek, 2 stycznia 1956 roku, Ryszard Koncewicz objął stanowisko szkoleniowca Legii Warszawa. W czasie swojej jedynej, trzyletniej kadencji przy Łazienkowskiej, zdobył mistrzostwo i Puchar Polski - obydwa trofea w 1956 roku. Kalendarium 100-lecia Legii - 1 stycznia.

- Kto w drużynie Piasta jest specjalistą od góralskich rytmów a kto jest wiecznie… zarobiony? Dlaczego po meczu nawet najprostsze pytania dziennikarzy mogą sprawić problemy? Grając na której pozycji Bartek dostaje od nas najlepsze noty i wreszcie dlaczego kręci beczkę, kiedy odpala Weszło? Kolejny odcinek Weszło z butami. Tym razem przepytujemy Bartosza Szeligę.

- Piłkarze GKS-u Katowice przebywają obecnie na urlopach. Menedżer GieKSy Dariusz Motała oraz sztab szkoleniowy pracują nad tym, aby wzmocnić zespół przed rundą wiosenną. Dariusz Motała: Planujemy wzmocnienia zespołu.

- Największe państwo Ameryki południowej otoczone wodami Atlantyku, słynące z karnawału w Rio, samby oraz najdłuższej rzeki. O jakim kraju mowa? Oczywiście o Brazylii, z której wywodzi się pomocnik Białej Gwiazdy – Rafael Crivellaro. Wiślacki przewodnik: Brazylia


- Bogusław Leśnodorski na Twitterze: Co do skrzydłowych to Legia uważa, że Kamil Mazek jest lepszy niż Adam Gyurcso.

Statystyki: Gyurcso - 25 meczy (9 goli, 4 asysty) Mazek - 21 meczy (1 gol, 4 asysty)

A co na to Nemanja Nikolić? - Adam Gyurcsó niedługo zdecyduje, czy zagra w Polsce.

| #kalendarzpilkarski #pilkanozna |
  • 7
Telewizja klubowa Śląska Wrocław w okolicznościowym wideo dziękuję swoim kibicom za obecność na trybunach w mijającym roku. Materiał można obejrzeć w serwisie YouTube.


@blogerbezbloga: 0:52 - w ramach zapełnienia stadionu na 40 tysięcy osób (gdy ostatnio przychodzi 1/10 z tego) klub postanawia przeznaczyć gimnazjalistom część biletów z puli, zamiast przestać grać padakę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Po miesięcznej przerwie nasza drużyna wraca do treningów. W poniedziałek rozpoczyna się dwumiesięczny okres przygotowań do rundy wiosennej.


@blogerbezbloga: Dam sobie rękę uciąć, że tak w 1/3 rundy będzie płacz, że są zmęczeni sezonem. Pierwszy skurcz obstawiam na 3-4 kolejkę.
@UHUstic:
Nie widzę w tym nic złego, że szkoły dostają bilety i uczniowie pojawiają się na trybunach. Starają się w jakiś sposób budować więź z klubem, co może zaowocować w przyszłości kilkoma karnetami sprzedanymi więcej. Co do gry, to Michał Zachodny by mógł się tutaj wypowiedzieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Starają się w jakiś sposób budować więź z klubem


@blogerbezbloga: Ależ oczywiście, nie przeczę. Jednak biorąc pod uwagę 14. miejsce w tabeli nie mogę jednak pozbyć się wrażenia, że było to trochę na zasadzie:
-To ile tych biletów zeszło na następny mecz?
-A z 3 tysiące będzie.
-Hurwa, weźże to daj komuś, nie wiem, może gimnazjalistom ( ͡° ͜ʖ ͡°)