Wpis z mikrobloga

Słuchajcie, szukam jakiegoś programu, nie wiem czy coś takiego istnieje (chociaż już istnieją programy na prawie wszystko)

Jestem nauczycielem przyrody, często dzieciakom pokazuję jakieś filmiki albo ciekawe zdjęcia na zadany temat. Trzymam je offline na twardzielu, żeby nie być uzależnionym od humorów dostawcy. Problem w tym, iż moja "baza" jest już naprawdę spora (>1000 plików) i wciąż rośnie - a segregować w foldery tego nie idzie, bo sporo obrazków/filmików/MP3 łączy zagadnienia z różnych dziedzin i jak np. wrzucę zdjęcie lamy w "ameryce południowej" to potem nie znajdę tego w jak będę tego szukał w "ssakach" itp. Zatem klasyczne dzielenie tego na foldery odpada, trzymanie w jednym raczej też.

Chciałbym mieć taki menedżer plików umożliwiający tagowanie każdego pliku i jego szybkie wyszukanie po tagach. Coś bardzo prostego, żadnego kombajnu i coś darmowego (w ostateczności w winrarowym stylu, czyli niedarmowego, ale niezbyt natrętnie przypominającego o konieczności zapłaty).

#pomocy #informatyka
  • 2
@haes82: pewnie jakiś program istnieje, ale ja bym to zrobił w excelu (jak zresztą wszystko inne, Excel rulez) ) i polinkował do filmów wpisując w kolumnach słowa klucze (ssaki, lama, itp) żeby można było łatwo wyfiltrować