Wpis z mikrobloga

@parker5216: oczywiście chodzi o wełne, na całości mam wełnę, w okolicach wejścia na strych mam jeszcze osb nad wełna, gołą wełna mam 2x ok 12mx3m
  • Odpowiedz
@mp88: na sufit możesz dołożyć z 10cm, ale pamiętaj, że to zwiększa Ci ciężar sufitu podwieszanego. Szaleństwo typu 60cm ocieplenia jest zbędne, nie wiem kto to wymyśla ;)
  • Odpowiedz
@parker5216: mieszkam na piętrze i cały strop mam z płyt gk na to folia i wełne na 1/3 mam dodatkowo wełne przykryta osb, pod osb wełny jest 15cm
  • Odpowiedz
Sufit masz z płyt ;) strop pewnie jest betonowy. Skoro masz poddasze nieużytkowe, to na tym stropie (podłodze poddasza) powinieneś mieć dodatkowe docieplenie w postaci min. 25cm wełny.
  • Odpowiedz
@mp88: wypatrz w dobrej promocji wełnę (najczęściej te w promocjach mają 15cm) i nawet się nie wahaj. Pamiętaj, żeby po rozwinięciu wełny zmierzyć, czy się rozprężyła do prawidłowej grubości bo zdarzają się wadliwe serie a to można (powinno się) reklamować.
Jak Cię stać to polecam droższe wełny (np isovera bodajże supermatę) bo się ładniej układają, są sztywniejsze i nie rwą się w rękach. No i oczywiście mają lepsze właściwości.
  • Odpowiedz
@JarosG: Wełny z promocji zwykle nie trzymają parametrów, czyli niby 15cm po rozłożeniu okazuje się, że ma 12cm. Wełna szklana jest lekka, w odróżnieniu od mineralnej/szklanej, a ma podobne parametry. Szklaną łatwiej się upycha w szpary i tam gdzie ciasno. 30cm docelowej grubości to naprawdę nie jest przesada, chyba, że ściany zewnętrzne i posadzka jest bez ocieplenia.
  • Odpowiedz
@urzad_kontroli_skarbowej: nie do końca prawda - kupowałem zarówno tanią jak i supermatę (obie w promocji w LM) i obie miały po rozprężeniu tyle ile powinny czyli z grubsza 15 cm. Jedyna różnica była taka, że supermata rozprężała się momentalnie a taniej zajmowało to dłuższą chwilę. Znajomy za to kupił bodajże supermatę w jednym w LM i miała właśnie 12 czy 13 cm zamiast 15. Reklamował ją i bez wielkich bojów mu
  • Odpowiedz