Wpis z mikrobloga

  • 15
1. Jest 6 rano. 01.01.2016
2. Wracam autem z imprezy sylwestrowej.
3. Slisko. Jade ostroznie.
4. Cala trase 30 km przejezdzam bezpiecznie.
5. Wjezdzam na parking osiedlowy.
5. Slisko. Jade 5 km/h.
6. Skrecam delikatnie kierownica.
7. Auto nie skreca, jedzie prosto.
8. 5 km/h to wolno, mam czas by dokladnie ogarnac sytuacje.
9. Probuje zatrzymac auto lub zmienic kierunek.
10. d--a.
11. Wlasciciel Opla Astry jeszcze nie wie, ja juz wiem.
12. Parkuje na Oplu Astrze. Bum.
12,5. Supernowyrokbulwoface.tiff
13. Wychodze. Ledwo ustalem na nogach, kilka mm lodu na calym parkingu, ani grama piachu.
14. Na moim zderzaku nie widze uszkodzen. Lampy cale.
15. Astra troche porysowana, jakies kawalki plastiku na ziemi.
16. Zostawiam kartke z numerem za wycieraczka i odjezdzam zaparkowac.
17. Dzwoni many i mowi, ze chce kase.

Moge mu powiedziec, zeby turlał dropsa i nie dać żadnego hajsu? Po to mam OC, żeby nie płacić za takie rzrczy.

#truestory #kiciochpyta #przegryw #samochody
  • 24
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sejfti: ile chce? Przelicz czy ci sie oplaci, strata znizek. Jezeli pojdziesz na kase spisz dokument ze mu taka przekazales zeby nie bylo pozbiej ze z oc cie jeszcze scignie.
  • Odpowiedz
@MaddoxX1911: Nie wiem czy to taka straszna dla mnie konsekwencja. Auto mam na siebie zarejestrowane dopiero rok i 2 miesiące. Do tego 21 lv, prawko od 3 lat, raczej zbyt wielu zniżek do utraty nie mam :D

@Mald: nie ma mowy o ucieczce, gdy zostawiłem info o sobie
  • Odpowiedz
@Dreamek: Jeszcze nie wiem, powiedział, że sprawdzi ile to będzie kosztowało.
Trochę się boję, że gościu ma AC i chce zarobić.
Wtedy ja mu dam hajs, a ten zgłosi, że go ktoś stuknął i uciekł i z AC sobie naprawi...

Jak bym mu dawał hajs, to jak zrobię to przelewem z tytułem "za szkodę na Oplu Astrze nr rej" to to będzie dla mnie wystarczająca podkładka, jeśliby jego ubezpieczyciel zgłosił
  • Odpowiedz
@Sejfti: opisz tak ale umowe spisz w razie czego. Jezeli chodzi o ac, to nie musi sie tlumaczyc i zapewne gdy ma polise to z tego tytulu sobie zrobi. Tyle sam straci znizki z ac takze srednio bedzie to oplacalne jesli szkoda mala. Kwestia ile bedzie chcial... na ogol powyzej 200 zl lepiej spisac szkode i z tytulu oc naprawa. Jezeli ty masz ac to posrednio szkoda z oc ma
  • Odpowiedz
@Dreamek: @endriu92: ok, to już wiem, że koniecznie ogarnę sobie potwierdzenie przekazania hajsu.

Na moje to naprawa tej szkody to właśnie ok 200 zł, miał uszkodzoną jedną atrapkę, pękniętą ramkę od tablicy i albo rysy na swoim lakierze, albo ślad po moim. Nie sprawdzałem rano dokładnie, a jak wstałem, to już go nie było.
  • Odpowiedz
@endriu92: tak zrobię :)

Można było posiedzieć jeszcze u znajomych, to może nic by się nie zdarzyło, no ale żona "już zasypiała na stojąco" i mam :)
  • Odpowiedz
@Sejfti: zależy czy koleś będzie chciał rozsądną cenę, czy jak za zrobienie tego w ASO lub w ogóle z kosmosu. Zagadaj z jakimś agentem (najlepiej popytaj anonimowo w internecie lub jakiś znajomy) jak wzrosłyby Ci składki, bo możliwe, że wzrosną na tyle zapłacisz za następną więcej niż za pierwszą składkę mimo wyższego wieku i stażu jako kierowca.
By być krytym:
Po pierwsze musisz mieć dowód, że nie uciekłeś z miejsca
  • Odpowiedz