Wpis z mikrobloga

@Lipathor: Okej, dzięki. Tylko chodzi o to, że mam problem z napisaniem samej funkcji, co rusz coś się sypie a to przy User.find() a to przy .sort(), ale ostatecznie poległem i poszedłem w rozwiązanie z osobną kolekcją na countery dla danych kolekcji.
  • Odpowiedz
@vanot: nie ma sensu większego, najlepiej korzystać z tego co oferuje silnik. Pisałem kiedyś sporą apkę w node+mongo więc jak coś to pytaj, co prawda minęły 2 lata, ale coś jeszcze pamiętam.
  • Odpowiedz
@Lipathor: Tzn nie ma sensu babrać się w robienie metod specjalnie pod takie rzeczy czy nie ma sensu robienie osobnej kolekcji na inkrementatory? W sumie jak już spojrzałem i "użyłem" tej metodyki z counterami to wydaje się całkiem spoko, wszystkie countery do każdej kolekcji w jednym miejscu.
  • Odpowiedz
@vanot: IMO jedno i drugie, ObjectId działa naprawdę fajnie a w dodatku masz gotowe pole created bo można z niego wyciągnąć timestampa z chwili wygenerowania
  • Odpowiedz
@Lipathor: Tylko nie do końa czaję koncept tego ObjectId, mogę sobie zapisać go jaki string, number? Zależy mi na mega prostej wartości,1,2,3,4 itp... Zwykła inkrementacja idka dla użytkowników itp.
  • Odpowiedz
@vanot: Okej, już czaję mniej więcej jak to działa. Rozumiem, że po tym też bezproblemowo mogę filtrować sobie? Bo głównym problemem cały czas jest ta inkrementacja, mongo niestety tego nie dostarcza.
  • Odpowiedz
Nie wiem co Ci za różnica, ObjectId generuje sobie sam wartość na podstawie timestampa i pilnuje unikalności w kolekcji, wiec Ty się nie musisz tym zajmować
  • Odpowiedz