Wpis z mikrobloga

Mirki, halp.
Instalacja CO z piecykiem gazowym Ferroli, ok 3 lata.
Przez jakiś czas musiałem co parę dni uzupełniać wodę w instalacji. Nie było mnie tu na święta i dzisiaj niefajne rzeczy – każdy kolejny grzejnik patrząc od pieca coraz zimniejszy. Sprawdziłem kaloryfery – żaden nie wydaje się zapowietrzony.

Po zakręceniu wszystkich oprócz ostatniego – ledwo ciepły, powrót wydaje się uniwersalnie zimny niezależnie od ustawień grzejników.

Otworzyłem piecyk i spod nakrętki automatycznego odpowietrznika nic się nie wydobywa.

Co teras? Pompka padła? Jakieś jeszcze pomysły co można samemu zrobić?

#centralneogrzewanie #budownictwo (wybaczcie, to najblizej co przyszło mi do głowy) #hydraulika #pomocy
  • 19
@msichal: No prawdopodobnie pompka do wymiany. Jak musiałeś uzupełniać wodę i nie grzejesz na piecu powyżej temperatury która zwiększa ciśnienie na tyle że otwiera się zawór bezpieczeństwa to znaczy że jakaś nieszczelność instalacji jest.
@MaddoxX1911: Ciśnienie ustawiałem na 1 bar według instrukcji.
@maxprojekt: Najzabawniejsze jest to, że tej nieszczelności nigdzie znaleźć nie mogę, a instalacja nie jest duża (ot, 4 grzejniki, zlew, umywalka i prysznic). W każdym razie, mimo tej nibynieszczelności, działało :( Chyba imprezę sylwestrową będę musiał przełożyć na inny dzień xD
@msichal: Ewidentnie gdzieś jest zapowietrzona instalacja. Znajdź najniżej położony grzejnik w domu i spuszczaj wodę. Potem zrób płukanie, nie zakręcaj grzejnika i delikatnie przepłucz całą instalacje. Grzejniki oczywiście na full żeby się otworzyły termostaty. Może pomoże.
@maxprojekt: Cóż, wszystkie są na tej samej wysokości :>
To, o czym piszesz to już chyba za dużo jak na mój brak jakiejkolwiek wiedzy, jak nie zamarznę w nocy to rano postaram się jakiegoś profesjonalistę tu zgarnąć...
@maxprojekt: Warszawa, Zacisze. Gdzieś niedaleko mam niby człowieka, który się zajmuje takimi rzeczami (albo chociaż sprzedaje), jutro może się popytam. W każdym razie dziękuję bardzo za pomoc i poświęcony czas :)

edit: sądząc po temperaturze pompy i temperaturze wody, jaką powinna pompować, to chyba z nią coś jest nie tak.