Wpis z mikrobloga

Dzień dobry mirki.
Wszyscy, którzy są w pracy, szkole czy na uczelni plusują, reszta.... żartowałem :D

Potrzebuję pomocy.
Pewien mój dobry znajomy ( ͡° ͜ʖ ͡°) dostał pod choinkę od żony planszówkę "5 sekund"
http://sklep.trefl.com/pl/5-sekund.html

Znajomy bardzo lubi planszówki, tak jak i jego znajomi.
Szybki unboxing po wigilii, ogarnianie miejsca na stole, by rozpocząć przygodę, a tam dupa.
Jeden z elementów gry jest niekompletny, w czasomierzu brakuje kulek, które spadając po spirali miały odmierzać czas. Gra była oryginalnie zafoliowana, a z czasomierza kulki nie mogły ani wypaść, ani zostać wyciągnięte, więc jasne, że gra wyszła wybrakowana już od Trefla.

Znajomy napisał na ich stronie na facebooku, ale go olewają.

Paragon niestety wylądował w śmieciach, bo nie było podejrzeń by znajomy mógł chcieć zwrócić tak trafiony prezent :(

Sam swoim klientom bez gadania wysłałbym zepsuty/brakujący element zamówienia i na to liczymy ze strony trefla.
Dajcie parę lajków/komentarzy pod wpisem z linku i pomóżcie zrobić hałas, bo byśmy chcieli pograć.
Nikt was nie wystalkuje, wtopicie się w inne komentarze i lajki nie mirkujących :)

https://mobile.facebook.com/story.php?story_fbid=1137577392926944&id=180494375301922

#zdjecieposzkodowanegotrzymajacegoprzedmiot
#prezent
#planszowki
#pomocy
#wykopefekt
Pobierz Sejfti - Dzień dobry mirki.
Wszyscy, którzy są w pracy, szkole czy na uczelni plusują...
źródło: comment_MBPCBlSSkTnrnBDUtdlewCAIm39F2gE2.jpg
  • 21
@deryt: Inna waga to chyba inna prędkość spadania, nie odmierzy wtedy 5 sekund. Widziałem na youtube, że to metalowe kulki powinny być, więc raczej jakieś kulki z łożyska prędzej, ale próbując to otworzyć, chyba bym to połamał :(

Z tym paragonem to nie głupie.
@Golomp: Sprzedawca i tak nie wyciągnie z innej gry brakujących elementów i mi ich nie da, więc i tak ti trafi do producenta.

Nie wiedziałem, że bez paragonu można się powołać na niezgodmość towaru z umową.
więc i tak ti trafi do producenta.


@Sejfti: Ehh...

Art. 10.

1. Sprzedawca odpowiada za niezgodność towaru konsumpcyjnego z umową jedynie w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego towaru kupującemu;


Nie pisz do producenta, tylko gra pod pachę w takim razie i do sklepu...
Jeżeli normalny sklep to po prostu wydadzą Ci nowy egzemplarz.
@Sejfti: Z tą prędkością spadania to nie do końca tak. Co prawda liczy się materiał z jakiego jest zrobiona kulka (współczynnika tarcia) i jej wielkość (opory powietrza), ale w tym przypadku dominującą cechą jest wysokość z jakiej kulka się stacza. O ile nie wsadzisz tam kulki wysmarowanej klejem lub tak dużej, że zaklinuje się podczas spadania, powinieneś otrzymać czas spadania mocno zbliżony do 5 sekund. I tak nie wierzę, że producent
@fra234:
Jak mi nie odpowiedza, to sprobuje wymienic gre, w ostatecznosci wloze tam jakies kulki. Może uda się to jakoś otworzyć nie psując tego całkowicie - to nie jest najlepszej jakości plastik.

Niesmak pozostanie :(
@Sejfti A może żona chciała w ten nietypowy sposób coś Ci zasugerować, a sam prezent to aluzja i ma drugie dno? :]

PS widzę z kiedy ten post. Po prostu nie mogłem się powstrzymać :))