Wpis z mikrobloga

@lukaszpatula: tyle dobrego o neuromancerze słyszałem, że aż sie zacznę serio interesować. Potężne te tomiszcza są? I to prawda, ze inspirują się nim tworcy cyberpunk 2077 pełna gębą? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Witam pod tagiem! :)
@arkadiusz-molenda: Od tej książki wziął się cały ruch cyberpunk, więc sądzę, że twórcy tej gry się nim inspirują, podobnie jak większość innych cyberpunkowych gier ;) "Neuromancer" ma 213 stron, więc jest krótki. Nie wiem jak pozostałe części. Również witam :)
@lukaszpatula: ciesze sie ze kogos zainteresowalem, a zarazem cieszr sie ze mi przypomniales o neuromancerze! Podobno jest w dosc zblizonym klimacie lemowskiego 'powrotu z gwiazd'. Musze zaczac robic przez Ciebie liste nastepnych ksiazek ;)
@BlackLight: kurde, myślałem że to Ty miałeś tam też Neuromancera, a okazało się, że pomyliło mi się z innym wątkiem który czytałem wcześniej :D Natomiast oczywiście Huxleyem Ty mnie zainspirowałeś, chyba też dopiszę sobie "Rok 1984".
@lukaszpatula: szczerze? Dzis przeczytalen 1984, w sumie to idzie nadwyraz szybko, jednak wg. Moich osobistych odczuc 2/3 ksiazki to jednak nie tyle fantastyka co czysta polityka. Ale mimo wszystko polecam bo dosc ciekawe zagadnienia sa w niej poruszane.