Wpis z mikrobloga

Mój kolega jest fanatykiem microsoftu. Mówię serio - bojówkarz Microsoft Lumia, ma zawsze najnowszego patcha do windowsa, tylko visual studio itp.
I przekonuje mnie, że jak chcę uczyć się webdevu, to koniecznie, podkreślam koniecznie, powinienem sięgnąć po "najnowsze rozwiązania" w tej kwestii i uczyć się jedynego słusznego asp .net, i nawet nie patrzeć na pisanie stron w php i html.
Dodam, że z sukcesem napisałem jakąś stronę testową w php (logowanie, sklep, panel admiona, galeria, edycja postów, no takie pierdołowate podstawy) i zastanawiam się czy rozwijać tę umiejętność, czy posłuchać się go i sprawdzić asp.net (wiem, że najlepiej zacząć i samemu się przekonać, ale zanim to zrobię, warto Was zapytać :), bo na wykopie to przecież same merytoryczne dyskusje no nie( ͡ ͜ʖ ͡))

tl;dr
I teraz pytanie do Was - do stron internetowych używacie asp.net, czy php, czy może innego języka programowania [typu html ( ͡° ͜ʖ ͡°)]?


#webdev #php #aspnet
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

słusznego asp .net, i nawet nie patrzeć na pisanie stron w php i html.

html.


@Pitzonik: coś pomieszałeś. ASP.NET to backend, nie ma nic wspólnego z HTML'em którego i tak używasz, bez względu co masz z tyłu *

* no chyba, że miał na myśli webforms, ale to nie jest 'nowa technologia' i tego nikt w nowych projektach już nie stosuje
  • Odpowiedz
@Pitzonik:

Wybór zależy od tego, co chcesz robić i jak chcesz robić.

ASP nadal jest dużo szybszy od PHP - tworzy się w nim naprawdę wielkie strony/portale, apki biznesowe oraz apki nastawione po prostu na dużą wydajność. Z tego powodu zajmują się nim głównie korporacje i/lub duże firmy, przez co wyższe wykształcenie i dobra znajomość angielskiego jest dużo częściej wymagana. Dość trudno jest podłapać pracę zdalną bez 2-3+ lat udokumentowanego
  • Odpowiedz