Wpis z mikrobloga

6 073 - 4 = 6 069

Tytuł: Przemyślny szlachcic Don Kichote z Manchy
Autor: Miguel de Cervantes
Gatunek: klasyka
★★★★★★★

Aktualność tej książki jest po prostu zdumiewająca. Po pierwsze - jej satyryczna wymowa ciągle da się dopisać do wielu ludzi/zjawisk i czytać na nowo. Po drugie - inteligentny humor mimo upływu czasu broni się nadal a, biorąc pod uwagę, że żyjemy w epoce zalewu chłamu i niskiego dowcipu, wypada tym korzystniej!

Tytuł: Człowiek z Wysokiego Zamku
Autor: Philip K. Dick
Gatunek: science fiction
★★★★★★★

Z książek Dicka, które nieodmiennie mnie zachwycają, ta wydaje się jedną z bledszych. Być może to po prostu kwestia przedawkowania alternatywnych historii.

Tytuł: Obcy
Autor: Albert Camus
Gatunek: klasyka
★★★★★★

Jakoś do mnie nie trafiła ta książka. Mam pewien problem z dostrzeżeniem w niej głębii, za jaką jest ceniona, choć doceniam kreację głównego (anty)bohatera - jest pewnie na swój sposób zadziwiający i poruszający.

Tytuł: Szafa
Autor: Olga Tokarczuk
Gatunek: opowiadania
★★★★★★★★★★

Cudowny styl, niesamowita wrażliwość na detale. Tego się nie spodziewałem - coś pięknego!

#bookmeter #scifi #sciencefiction #tokarczuk #klasyka #literatura

Wpis został dodany za pomocą skryptu do odejmowania
!Dzięki niemu unika się błędów w działaniach
!Pobierany jest zawsze ostatni wynik
kurp - 6 073 - 4 = 6 069

Tytuł: Przemyślny szlachcic Don Kichote z Manchy
Autor: ...

źródło: comment_v0ko8O3kpdnOTHniTjy58ToDJ21qIi5t.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@rdza: Z tej bajki polecałbym jeszcze "Niezwykłe przygody Barona Münchhausena" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Co do Kichota - kurde, to ma czterysta lat na koncie, a dowcip ostry jak w dobrej, współczesnej komedii.
  • Odpowiedz
@rudy2007: Jak masz długą listę (walczę z czymś takim całe życie), to możesz poratować się słuchowiskiem i wciągać wtedy, kiedy nie da się wyciągnąć książki. Oczywiście, zachęcam do skorzystania z legalnego źródła, ale skoro już niebawem zapłacisz abonament, to można uznać, że, no, wiesz... ;)
  • Odpowiedz
Z tej bajki polecałbym jeszcze "Niezwykłe przygody Barona Münchhausena" ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@kurp: Myślałam o tym ostatnio, ale pochłonęły mnie "Grona Gniewu" Steinbecka (mocno polecam) a teraz "Okrutne morze" Monsarrata (też świetne), więc będzie Munchhausen będzie już pewnie w styczniu:)
Co do stylu Tokarczuk - bardzo lubię, że potrafi o sprawach mocnych i nieprzyjemnych napisać prostym językiem, a jednak poruszyć do głębi.
  • Odpowiedz
@kurp: ostatnio zacząłem słuchać audiobooki, ale moja lista się tylko przez to powiększa, bo słucham gł. pozycji, których tam wcześniej nie było. :D
Don Kichota ogarnę chyba jednak w wersji papierowej ze względu na dużo nowsze tłumaczenie.
  • Odpowiedz