Wpis z mikrobloga

@jantarka: Dzięki, jakie to dojrzałe. Ja po prostu uczestniczyłem w kilku patriotycznych wydarzeniach, które w mediach takich jak TVN czy GW został zupełnie inaczej przedstawione. Inaczej czyli negatywnie, prześmiewczo i kłamliwie.
  • Odpowiedz
Mi zupelnie nie przeszkadzala ta koncepcja dzisiejsza, nawet ze firmowal to prezydent na ktorego nie glosowalem. Przyjrzyjcie sie dokladnie jak nikle poparcie spoleczne ma grupka osob wladzy i mediow ktora stara sie ferowac codzienne opinie dla milionow polakow. Zero.
  • Odpowiedz
@WilkBardzozly: dlaczego nie mają? Mają, bo walczą ze stereotypem, a dodatkowo powodują że ludzie się uśmiechają, bawią. To ma wiele wspólnego ze współczesnym patriotyzmem. Bo patriotyzm to nie tylko Rota i zakrwawiona flaga, ale i pozytywne spojrzenie na siebie, swój kraj.
  • Odpowiedz
@jantarka: Zacytuje innego użytkownika.: "Skoro jest to obchód z okazji święta flagi to rzeczą oczywista jest, że flaga powinna być w centrum uwagi. Ale zamiast flagi, jest balonik, a przecież dzień balonika dopiero za pół roku. To trochę jakby podczas pogrzebu obok zdjęcia zmarłego postawić zdjęcie swojego psa. I na nic nie zdadzą Ci się tłumaczenia, że zawsze w ten sposób opłakujesz pamięć zmarłego, bo złamałeś pewien obyczaj, a nawet
  • Odpowiedz
@WilkBardzozly: to teraz szybki skrót myślowy: malkontenctwo - #polakibiedakicebulaki - święto polskiej flagi - radość i uśmiech - różowy balonik - próba zmiany wizerunku - #mojkrajtakipiekny (bez ironii) - patriotyzm.

Każdy to odbiera jak chce. Osobiście wolę wyluzować i nie dopatrywać się wszędzie negatywnych aspektów. Mojego poczucia patriotyzmu orzeł z czekolady nie zaburzył i nie obruszył, wręcz odwrotnie. Ale co kto woli...
  • Odpowiedz
@WilkBardzozly: prezydent był też na:

- otwarciu wystawy w Sali Chorągwianej w Pałacu Prezydenckim;

- podniesieniu flagi na Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego, później odbył się przemarsz Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i Orkiestry Wojskowej z Placu Zamkowego do Pałacu Prezydenckiego.

Kolejne podniesienie flagi nastąpiło na Placu Zamkowym, a w południe - podniesienie flagi przed Pałacem Prezydenckim. Do tego od 19:30 trwa przed Pałacem Prezydenckim koncert orkiestr wojskowych. W międzyczasie liczne parady
  • Odpowiedz
@WilkBardzozly: dobra, kończę, bo nie ma sensu tłumaczyć jak krowie na rowie. Rozumiem, że masz jakąś alergię na GW i Trójkę. Dodam tylko, że dla odmiany przeszłabym się w różowych okularach, nie zaszkodzi to Polsce w żaden sposób.
  • Odpowiedz