Wpis z mikrobloga

#crusaderkings2 #ck2
Zacząłem grac sobie od niedawna i mam pytanie.
Gram Polska i mam domenę 15/6 zadowolenie wasali wszyscy na -30/-100 ale mam to w dupie bo nie ma kto sie zbuntować wszystkie domeny w królestwie moje. I tu moje pytanie, czy to ma sens? Czy da sie jakos miec przekroczone ilości domen i zadowolenie wasali? Jak zrobic zeby najstarszy syn dziedziczył wszystko? Musze odblokować jakos prawa sukcesji?
Pobierz wielad - #crusaderkings2 #ck2
Zacząłem grac sobie od niedawna i mam pytanie.
Gram Pol...
źródło: comment_S90VgBt8h2sJV6zgDqGJ7fOdflWdYzMv.jpg
  • 13
@prnppp: juz znalazłem. Kurde ciezko, przejdę jednak na katolicyzm. Ale miałem taka sytuacje ze ja król juz bylem katolikiem ale jak umarłem to syn wrócił do pogaństwa.
@wielad: Musisz mieć co najmniej 3 z 5 "świętych miejsc" (nie mam pewności, jak tłumaczyć "holy sites") i chyba 50% autorytetu.
Polecam...bo dzięki temu możesz potem robić sojusze choćby z zachodnimi państwami...a jak powstanie potężne HRE to wiesz :-) (choć no nigdy nic nie wiadomo)
No i właśnie też będziesz mógł zmienić zasady sukcesji. Ale spodziewaj się, że możliwe są bunty na początku, jak przejdziesz na katolicyzm.
Choć też religia pogańska
@wielad: syna musisz też nawrócić :D Możesz chyba żądać, żeby zmienił religię, ale w normalnym przypadku syn powinien zmienić religię z automatu. Po przejściu na katolicyzm będziesz miał pewnie lekkie problemy z podbojem wschodu, bo wtedy jest kara do ilości zaopatrzenia wojsk w prowincjach pogańskich.

Prosty sposób na szybki katolicyzm: musisz złupić jakieś chrześcijańskie prowincje, porwać jakąś kobietę, uczynić ją konkubiną i odblokuje się możliwość zmiany religii
@Mrboo: skasowałem sejwy zaczynam od nowa, chyba 20raz juz i tył razem skorzystam z generatora zrobie księcia poganina i pojde tym tropem zeby zreformować pogaństwo i stworzyć cesarstwo :) dzieki
@wielad: Ogólnie no to trochę trzeba ogarnąć zanim się będzie umiało. Ja sam nadal nie mam ogarnięte zbytnio CK2 ;-) Ale z tego co wiem to CK2 jest łatwiejszy niż EU4, ale też to całkiem różne mechaniki i inne typy gier są.
@Mhroczny: a jak sie przechodzi na feudalizm? Zmieniając prawa? Podatek feudalny i feudalne pobory jakos na maxa? Przydał by sie jakis poradnik ale nic nie moge znalezc :/