Wpis z mikrobloga

@zerozero7: "chociaż przez całe uniwersum GW NIGDY nie było mowy o szturmowcach-kobietach. "

Nie jestem fanem i nie znam się zupełnie, oglądałem wszystkie filmy (i tyle). W związku z tym takie pytania, może głupie:
- czy szturmowcy nie byli klonami?
- skoro to się dzieje tyle lat po II części, to większość żołnierzy się zestarzała więc trzeba by dobierać nowych (jeśli np. zginął materiał genetyczny twórcy)?
  • Odpowiedz
@centryfuga: >"To historyczna chwila"

No rzeczywiście, nigdy wcześniej w filmach, książkach i innych utworach nie pojawiały się interesujące i ważne dla fabuły postacie kobiece.
  • Odpowiedz
@zerozero7: Co to w ogóle ma znaczyć, że Finn jest na siłę czarny? Finn jest postacią, nie ma znaczenia czy czarny, różowy w kropki czy paski.

Rozumiem, że film byłby lepszy jeśli wszyscy byliby białymi blondynami o niebieskich oczach. Bo wtedy nie mamy doczynienia z byciem tęczowym na siłę.
  • Odpowiedz
@centryfuga: szturmowcy byli klonami, ale tutaj wytłumaczyli to tak, że był jeden oddział, który wychowywali dzieci, aby mogły również zostać szturmiwcami. Generalnie stworzyli sobie małą furtkę wyjścia z tej sytuacji
  • Odpowiedz
@centryfuga: z tego, co wiem, to już w IV epizodzie armia była złożona z żołnierzy poborowych. W VII mamy natomiast szturmowców wychowywanych do tego celu od dziecka, co wspomina generał Hux w jednej scenie.

A sam film był dość feministyczny. Sam zwróciłem uwagę na to, że faceci w filmie są albo źli(Kylo Ren, generał Hux), albo nieodpowiedzialni(Han olewający Leię i Ruch Oporu, Luke, który zaszywa się na jakiejś planecie). Oczywiście
  • Odpowiedz
- czy szturmowcy nie byli klonami?


@centryfuga: Na początku byli, później nie. Kobietom niczego nie zakazywano, ale jeśli były, to w samodzielnej jednostce (nigdy w mieszanej) - w całym uniwersum były 4 kobiety-szturmowce, wszystkie w tym samym oddziale. W książkach z expanded-universe pokazano techniki szkoleniowe szturmowców. Skoro nie było kobiet w szeregach szturmowców, to prawdopodobnie przez to, że nie dawały rady na szkoleniach. W rzeczywistym świecie też masz podziały na
  • Odpowiedz
@zerozero7: Myślę, że to może być częściowo kwestia otoczenia. Ja mam koleżanki, mam też kilka przyjaciółek takich prawdziwych i powiedziałbym, że jest mniej więcej podobnie... Na pewno mogę powiedzieć, że widziałem bardzo emocjonalne reakcje facetów. Znam gościa, który narzekając na jakąś tam dziewczynę, że mu "nie dała", z wściekłości #!$%@?ł głową dziurę w ścianie gipsowej xD Znam też gościa, który tak bardzo kocha swoją drużynę piłkarską, że leje po ryju
  • Odpowiedz
Było rasistowskie. W stosunku do obcych. Ras. Człowiek to człowiek.


@Wiosen: Jednak nigdy w Imperium nie widzieliśmy "czarnych", w żadnej książce, w żadnym filmie. Dopiero w filmie Disneya :). Co do kanonu, to ustalenie nowego nie wrzuca nagle wszystkiego, co stworzono do kosza, dopóki ktoś nie wniesie czegoś nowego w powstałą pustkę. A prawdę mówiąc, jeżeli pojawią się głupoty ze strony Disneya, to fani sami zadecydują gdzie leży kanon.
  • Odpowiedz
@zerozero7: A widziałeś jakiegoś Stormtroopera bez maski w starej trylogii? :)

+ nie, jest oficjalna linia kanonu napisana przez Lucasfilms. Reszta to "legendy", który mogły się stać, ale jak coś w filmie zmienili to legenda jest anulowana.
  • Odpowiedz
@Zlybrat: Emocjonalność (podejmowanie decyzji pod wpływem emocji) może dotyczyć nas wszystkich, także mężczyzn. Często się mówi, że kobiety szybciej dojrzewają niż mężczyźni - i jest to prawda. To dość logiczne zresztą - bo to kobiety "zostają" z dzieckiem, więc muszą być gotowe je wychować.
Jednak gdy dobijają do 20-tki, to tam psychicznie pozostają. Zauważ, że większość dziewczyn uważa, że wszystko im się należy - atencja ze strony chłopaków, opieka ze
  • Odpowiedz
@centryfuga: @zerozero7: Kilka spraw. Przytaczanie EU jest bez sensu, ono już oficjalnie nie istnieje. Co do szturmowców to zostało to wytłumaczone prosto, armia którą widzimy to nie są klony, to jest druga armia, zwykłych "cywilnych" szturmowców. Prawdziwe klony są gdzie indziej i są pod rozkazami bezpośrednimi Snoke'a. W trakcie rozmowy Kylo i Huxa jest to wyjaśnione, gdy ten pierwszy rzuca do drugiego po nieudanej akcji poszukiwawczej BB8 na
  • Odpowiedz
@zerozero7:

Twoi koledzy

Lol. Nigdzie nie napisałem, że to moi koledzy, po prostu znam takich ludzi.

Jednak gdy dobijają do 20-tki, to tam psychicznie pozostają.

Swoją drogą, powiedziałbyś to prosto w oczy swojej matce i swoim babciom? Że dobiły do 20-stki i psychicznie na tym poziomie pozostały? I że nie są w stanie wyjść poza emocjonalność nastolatka jak faceci? ;d
  • Odpowiedz