Wpis z mikrobloga

Czy na linuxie da rade normalnie korzystać z komputera, grać w gry i używać tego samego co na windowsie?
Słyszałem też że linux lepiej się sprawuje na troszke przestarzałym sprzęcie, więc chciałbym spróbować.

No i najważniejsze pytanie po co was wołam, to jako że tych linuxów jest troche, który mam zainstalować i który jest najlepszy? :D

Wołam też #programowanie bo wy używanie linuxa to się znacie, nie obraźcie się na mnie.

#linux
  • 48
@Najkon: niby istnieje PlayOnLinux, który służy do odpalania windowsowych programów, ale ich liczba jest ograniczona. Większość starszych tytułów uruchomisz, z nowymi może być większy problem. Zazwyczaj trzeba zainstalować dodatkowe stery. Istnieją nawet osobne instrukcje do instalacji różnych gier, pełno ich znajdziesz na YT.
@Najkon: LoL tragedia. Sam mam na drugiej partycji i czasami odpalam aby pograć.

Natomiast sam system spoko. Napisz jaki masz sprzęt, dużo Mirków z niezrozumiałych mi powodów używa lekkich środowisk stworzonych na maszyny z grafiką sprzed lat. Sam używam Minta Cinammon, polecam.
@aso824: G630 / hd6670 1gb ddr5 / 4gb ram ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ogółem zauważam że nawet windows mi czasami muli więc pomyślałem by spróbować z linuxem, ale jak mam stracić FPSy w CSGO z moich 100-120 na 80 no to chyba nie wypali.

W każdym razie sprawdzić nie zaszkodzi, najwyżej wróce do windowsa.