Wpis z mikrobloga

@GloomySunday: szczerze mówiąc to nie wiem z jakich soczewek w okularach korzystam, jednak to co widać na zdjęciu w żaden sposób mi nie przeszkadza, to tylko estetyka :) soczewki kontaktowe nosiłam, chce jednak miec na zawsze ten problem z głowy
@beaver: Sama bym chciała skorygować wzrok ( wada -6 i -5,5), ale trochę martwię się potem o większy wysiłek i ciśnienie w oku.
@mozeglupiemozenie: Też noszę takie. Są soczewki miesięczne, które wymagają codziennego ściągania. Są też takie, które możesz założyć i przez miesiąc nosić. Co parę dni ściągam na noc, żeby je dobrze wyczyścić, ale tak nie przeszkadzają mi zupełnie.
@lewansky: Pójdź na badanie wstępne to się wszystkiego dowiesz. Ja zawsze miałem ciśnienie dobre, i teraz też jest dobre. Nie mam żadnych ograniczeń co do życia, jedynie nie są polecane sporty walki, bo były przypadki że po potężnych uderzeniach w głowę coś złego się działo z płatkiem rogówki (ale tylko w metodzie z nacinaniem rogówki, którą ja wybrałem). Wyczytalem, że po tej operacji można być nawet astronautą w NASA.
@lewansky: Astronautki w NASA chyba mogą rodzić dzieci, więc powinno być spoko :D Nigdzie nie widzialem przeciwwskazań odnośnie porodów (a te ulotki/gazetki są naprawdę rzetelnie napisane, nie ściemniają raczej żeby zachęcić). Trzymam kciuki za mobilizację, moim zdaniem warto :)
@beaver: niby tak... ale szczerze mówiąc, ten zabieg jest tak lajtowy (poza ogromnym stresem), że mógłbym go robić co 3-4 lata bez problemu, gdyby nie konieczność odpoczynku późniejszego.
@Rarka: jestem obecnie w takiej sytuacji ze niestety lub stety ale muszę przez najbliższe pol roku siedzieć w domu przy książkach, czy zabieg wykluczyłby mnie na długo z możliwości czytania/nauki?
@maVka: a to nie jest tak, że soczewki miesięczne mają okres ważności miesiąc od otwarcia, ale są takie, które są całodobowe i takie, które się zdejmuje do spania? Podobno producenci wycofali się z całodobowości i można nabawić się problemów z oczami przez nieoczyszczanie szkiełek, ale dokładnie nie pamiętam.

Wołam specjalistę @Doleginho
@parasolki: Za każdym razem, gdy wspominam gdziekolwiek o soczewkach miesięcznych całodobowych to jest wielkie hurr durr bo jak to tak, niezdrowe, nie wolno, oko zanieczyszczone i soczewka się niszczy. Ale noszę już jakieś 8 lat, nic mi nie jest, ani ja, ani okulistka nie zauważyłyśmy jakichkolwiek minusów tego rozwiązania. Soczewki na rynku są, nie słyszałam nic o ich wycofywaniu, a przy odpowiednim korzystaniu niczego się nabawić nie można, bo są po
@beaver: Zależy od metody. Po metodzie z nacięciem szybciej się dochodzi do siebie. W dzień po zabiegu już mogłem przeczytać coś na papierze, ale nie było to przyjemne. Myślę że tak po 10 dniach siadałem do książek. Do kompa teoretycznie po tygodniu już, ale ja jeszcze słabo widzialem na monitorze 23". Niestety, widzenie w bliż odzyskuje się dużo później niż w dal, stąd tuż po wyjściu z operacji jest takie wooow,
@maVka: ja sama nie noszę, więc nie wiem dokładnie. kiedyś się dowiedziałam, że są całodobowe, nawet półroczne chyba, czy kwartalne i ludzie żyją, ale ostatnio usłyszałam coś innego i pytam dokładnie. Ale widzę, że jest rozbieżność informacji :D
@parasolki: Większość "ekspertów" powie, że są , ale nie wolno ich nosić bo oślepniesz, dostaniesz raka i umrzesz z soczewką przyrośniętą do powieki, także tego ;)
@beaver: na drugi dzien juz bylo prawie ok ;)

Do pracy (8h przed komputerem) wrocilam po 5 dniach. Jedyny problem to problemy z widzeniem po ciemku przy niskim kontrascie zamglenia i zrodla swiatla wygladajace jak gwiazdy promieniste - lekkie zamglenia miewam do tej pory jak sa oczy zmeczone. Ale to nie jest znaczne, normalnie mozna robic wszystko (chociaz staram sie nie prowadzic samochodu po ciemku jeszcze jak nie musze).

No i
@beaver: O, troszkę mniejsza wada ode mnie (). Umówisz się ze mną? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

Pamiętaj jeszcze o powikłaniach - starburst, halo etc. Z tego co mi wiadomo to zawsze jedno oko się robi jednocześnie. Po jakimś czasie drugie.