Wpis z mikrobloga

Strona Sejmu nie jest zbyt przejrzysta, ale:
- Sejm VII kadencji pierwsze posiedzenie miał 9 listopada 2011
- Sejm VIII kadencji 12 listopada 2015
więc możemy założyć, że pod koniec grudnia 2011 liczba zgłoszonych projektów powinna być podobna.
Lista projektów ustaw poprzedniego Sejmu:
http://sejm.gov.pl/sejm7.nsf/agent.xsp?symbol=PROJNOWEUST&Nrkadencji=7&Kol=W&Typ=UST

Widzę łącznie 3 projekty ustaw wniesione w 2011:
- 2011-11-15 (PiS) Poselski projekt ustawy o zmianie ustawy z dnia 23 lutego 1991 r. o uznaniu za nieważne orzeczeń
@one_and_only: Oczekiwanie składania projektów ustaw/uchwał od partii lansowanej jako największa partia opozycyjna (wg. najnowszego sondażu ibris cieszy się większym poparciem niż PiS) jest "trochę na wyrost"? Chyba sobie kpisz w tym momencie. Jakoś pozostałe partie (PO, Kukiz'15, PSL) coś tam działają i składają (ustawy/uchwały).
@erlkoing: mówię, że PiS będący największą partią opozycyjną w poprzednim sejmie miał po 7 tygodniach jeden projekt (mając 5x więcej posłów niż Nowoczesna). Ten obrazek sugeruje, że aktywne partie powinny mieć już po kilka projektów ustaw na tym etapie, co nie jest prawdą (przynajmniej patrząc na aktywność poprzednich Sejmów).
@one_and_only: Co wy macie z tym PiS-em? Wszystko musi być porównane do PiS-u? Podobno .Nowoczesna miała byś powiewem jakieś świeżości, nowej jakości i bóg wie czego tam jeszcze. Jak już wspomniałem wyżej, pozostałe partie już coś działają i nie patrzą się na to co robił PiS na początku zeszłej kadencji - nawet jakaś "Komisja Łączności z Polakami za Granicą".
@Skelly: Czytałeś komentarze? Czy tylko po łebkach je przeleciałeś i chciałeś zabłysnąć? To pytanie może kieruj do ludzi, którzy dokonują takich porównań - prędzej Ci odpowiedzą, ja nie mam zamiaru robić za ich rzecznika. Gdybyś uważnie przeczytał to co napisałem to byś wiedział, że odnosiłem się do tego jak wypada .N na tle pozostałych partii "opozycyjnych" w sejmie.

@labadzak: A Ty to już w ogóle odleciałeś.