Wpis z mikrobloga

Mirki z #piwowarstwo. Zrobilem Rye IPA, w smaku zajebiste ale otworzylem dzis dwie butelki po 2 tygodniach od butelkowania i obydwie mi wyszly z butelek. zastanawiam sie w piwnicy wywiesic szyld achtung granaten czy bedzie git. Trzecia butelka sie chlodzi, jak wyjdzie mi tez z butelki to lipa. 170g glukozy poszlo do 19l piwa. Boje sie ze bedzie granat.... W piwnicy mam 20 stopni.
  • 15
@TheFuckingRoses: jakiś czas temu dałem praktycznie 1/3 więcej do witbiera ( ͡° ͜ʖ ͡°) Też czasem piana wychodziła, trzeba było nalewać na 10 razy bo się pieniło w szklance, ale nic nie wybuchło, a i butelki w piwnicy dalej stoją w całości. Zachowaj WSZELKIE środki ostrożności przy przenoszeniu i w miejscu, gdzie to będzie leżało, ale bez paniki - może będzie dobrze ;)
@TheFuckingRoses:
że tak powiem - jak mi zdarzały się granaty, to zazwyczaj butelki waliły jedna po drugiej. Wieczorem wszystko jest ok, a nad ranem widzę w piwnicy rozwalone 30 butelek - co ciekawe, pozostałe 20 rozwalają się z rzadka i 15 z nich można wypić ;)

Kwestia jest prosta - czy chce Ci się myć samochód w razie ewentualnego strzału (który w warunkach drogowych jest bardziej prawdopodobny, niż gdyby piwo stało