Wpis z mikrobloga

  • 45
Moja siostra w wieku 20 lat zaczyna palić papierosy i już nie mam słów do niej. Pomimo milionów argumentów przeciwko trwa przy swoim. Trzeba być kompletnym głupcem żeby w takim wieku zaczynać palić, znając konsekwencje. Nawet jej zaproponowałem umorzenie długu, który u mnie ma jeśli przestanie się w to pchać. Oczywiście bez efektu. Co można jeszcze zrobić żeby ją przekonać?
#pytanie #palenie
  • 53
@Old_Postman: Wiesz co problem w tym, że kiedy się martwisz to narzekasz. Mnie też denerwowało kiedy każdy mi mówił, żebym nie paliła. kiedy przestałam palić nie powiedziałam tym, którzy mi najbardziej narzekali bo nie chciałam ich rozczarować. Teraz kiedy moja mama zmarła przez ten nałog obiecałam sobie, że nie będę się zabijać i nie wrócę do tego. Po pierwszym "razie" mamy na OIOMie nie rzuciłam, ale nie paliłam przy niej itp.
kiedy zobaczysz kogoś na kim CI zależy wiszącego na linie to odetniesz ją czy pogłaszczesz po głowie i powiesz "twój wybór, jesteś dorosły".


@dorotka-wu: Dobre porównanie, widać nie wszyscy tego rozumieją.

@Old_Postman: czy gdyby Twoja małżonka, mama lub tata lub dziecko np byli alkoholikami, albo palili za dużo marihuany albo co gorsza - brali gorsze dragi to też byś powiedział, że "daj ludziom żyć, są dorośli i podejmują świadome wybory"?
@support: ten kto zaczął dawno temu. Właśnie to jest pytanie, kto w tych czasach zaczyna palić znając za i przeciw od dziecka, nigdy nie pojmę sięgania po kolejnego papierosa po spróbowaniu pierwszego.

@Bialy_Mis: wiem, że to jej zdrowie i jej sprawa, ale nie potrafię tak mieć tego gdzieś mimo usilnych starań. W końcu zdrowie rodziny to nie jest błaha sprawa

@dorotka-wu: jest bezsilność, bo ona wie swoje. Stoję z
@trq: dokładnie. Moja siostra tak samo było osobą, która mi najbardziej marudziła. Ale motyw z paznokciami, petardami, moze ja zniechecic. do tego jak bedzie u ciebie zabron palic przy sobie. lam jej papierosy. dziuraw je szpilkami, psikaj perfumami. Bedzie musial kupowac kolejne paczki a to kosztuje i bedzie sie chowac co oznacza palenie mniejszej ilości
@trq: zacznie się kaszelek i zmieni zdanie ;) po prostu podkreślaj przy każdej okazji, że #!$%@? fajami. To kobiety boli najbardziej. Choćby litr Chloè by na siebie nie wylała to i tak będzie #!$%@?ć. No i pokaż jej jakieś starsze panny ze zmarszczkami od fajurek. Generalnie każdy ma prawo do okresu głupoty, jedni wcześniej, drudzy pozniej...