Wpis z mikrobloga

Jak zwykle wspaniałe podsumowanko, glorious podsumowanko master race!

Ostatnia część tekstu o Sonicu, ultra szybkim jeżu
Trzecia część na temat przenoszenia Sonica na Xoreos

Jeśli pozwolimy, bo ogarnęła nas żądza gier, staniemy się równie podli jak orkowie
Bundle Finder: Sports

Możecie jeszcze kupić gry z platformy Neo Geo!
Bundle Finder: Neogeo

No i z newsów niestety przez tydzień napisaliśmy tylko jeden :( Ale myślę, że tematycznie ciekawie
ReactOS 0.4 RC1

#linux #pingwineknet
fervi - Jak zwykle wspaniałe podsumowanko, glorious podsumowanko master race!

Osta...

źródło: comment_9gjESq90Dh96wdaXrupcIqXwHxlwlkqb.jpg

Pobierz
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@wychodze_z_friendzone: Nom :P
Wygląda, że doczekasz - odkąd ruscy i crowdfunding się włączyły do rozwoju ... :P

Ja niestety nie chcę mówić o stabilnej wersji, a o takiej, w której instaluję to na nowym komputerze i ogarnia on sterowniki i podstawowe programy, bo stabilny system na np. Pentiuma III jest ... mało użyteczny.
  • Odpowiedz
@fervi: Nie wiem czy to kiedykolwiek będzie możliwe, nowe Windowsy zmieniają się szybciej niż projektowi ReactOS udaje się dogonić stare wersje, dojście do kompatybilności 2000/XP to już byłoby dużo - przede wszystkim byłby to OS do uruchamiania starych dobrych gierek na starszych maszynach.
  • Odpowiedz
@fervi: Wine też nie jest odpowiedzią na wszystko, wydajność gierek jest zazwyczaj znacznie niższa niż pod Windowsem a samo Wine/PlayOnLinux/CrossOver lubi płatać figle.

Do tego ciężko mi znaleźć jakieś wspierane ciągle dystrybucje które sprawnie zadziałają na maszynie np. P4 512MB RAM gdzie XP SP2 śmigał.
  • Odpowiedz
@wychodze_z_friendzone: Wydajność jest zależna od producentów kart graficznych i rozwiązań samych gier. Na przykład jeśli masz otwarte sterowniki to możesz uruchamiać DirectX 9 bezpośrednio (bez translacji na OpenGL) i działa to czasem nawet szybciej niż na Windows. Tylko producenci (nv, amd) nie wrzucili tego do siebie. Zostają też hacki jak CSMT, które potrafią dać sporego boosta.

Co do komputera - szczerze - to zależy. Ja parę dni temu na Wafer
  • Odpowiedz
@fervi: Na tym sprzęcie zostaje z W2k3 (licencja z dreamspark) działa steam z GTA do SA, Half Life'y 1,2 i wiele innych gier, właśnie do czegoś takiego bym widział ReactOS w przyszłości.
Na Linuksie udało mi się przejść Polan 2 i Gothica 2 NK, doszedłem też prawie do końca Neverwinter Nights.
  • Odpowiedz
@wychodze_z_friendzone: Wiesz, można pod Linuksem kompresować RAM czy dowalić takim środowiskiem, że będzie ultra szybkie i ultra lekkie (jak Crunchbang++), ale tutaj pytanie czy o coś takiego ci chodzi :P
  • Odpowiedz