Wpis z mikrobloga

@Tymariel: Ludzie przez setki tysięcy lat wykształcili w sobie inteligencję na tyle silną aby móc operować danymi i przewidywać w ten sposób następstwa zdarzeń w zakresie danego prawa. Jeśli jeszcze tego nie pojąłeś, to gratuluję bo jesteś pierwszą małpą, która nauczyła się pisać na klawiaturze.
@Tron: Tak. Bo nie ma w Polsce spisanego prawa, nie ma doświadczeń, nie ma nic. Nie wiadomo co będzie. Ja za to mogę ci wywróżyć przyszłość. Jeśli jutro nie zjesz śniadania, ani żadnego posiłku podczas dnia, to na pewno pod wieczór będziesz głodny. Magia, nie? Nie musisz mi płacić teraz. Poczekaj do jutra, nie jedz nic i zobaczysz jakie magiczne mam zdolności. Daj znać jutro czy dobrze wywróżyłem, ok?
Nie wiem czy wiesz ale już są zbierane podpisy. Myślę że wszystko w rękach opozycji i ludzi, KOD, jeśli komuś się nie podoba to co się w Polsce dzieje może dołączyć do KOD i złożyć podpis
@bbd1: @panjan1111: nie ma prawnej możliwości odwołania rządu na drodze referendum

Prezes Rady Ministrów składa dymisję Rady Ministrów również w razie:

1) nieuchwalenia przez Sejm wotum zaufania dla Rady Ministrów,

2) wyrażenia Radzie Ministrów wotum nieufności,

3) rezygnacji Prezesa Rady Ministrów.

Tako rzecze konstytucja.
@bbd1: muszę cię zmartwić, takiej możliwości również nie ma. Sejm może skrócić swoją kadencję samodzielnie, większością 2/3 głosów, może ja skrócić również prezydent, jeżeli sejm nie otrzyma wotum zaufania, lub nie przedstawi ustawy budżetowej. prezydent odwołany może być z urzędu w przypadku śmierci, samodzielnego złożenia urzędu, trwałej niezdolności do sprawowania urzędu, ewentualnie po orzeczeniu trybunału stanu.

To są wszystkie możliwe przypadki, jak widać, nie ma tam referendum
@SmellySocks: Konsytucja to dziwka a duda jest jej alfonsem xD
@panjan1111: Jedyna szansa na legalne obalenie to podkupienie min jakiś 14 posłów bodajże, zabranie tym samym pisowi większości i reszta sejmu i wtedy większościowo sejm wypowiedział bym wotum nieufności, rozwiązali by rząd. Tak jak ktoś powyżej pisał PiS to zbieranina i czym bardziej będzie spadać poparcie, posłowie będą uciekać z tej łajby, więc myśle że wszystko jest kwestią czasu. a