Wpis z mikrobloga

Miraski, mam pytanie. Był ktoś z was kiedyś u jakiegoś psychoterapeuty? Ciężar egzystencji mnie trochę przytłacza i zastanawiam się, czy zamiast wrzucać post z tagiem #feels #oswiadczenie #depresja nie pójść do jakiegoś fachowca. Tylko właśnie nie wiem, czy to naprawdę fachowiec - ktoś jak z "Detektywa Monka" z generatorem szumu pod fotelem, rozmawia się i długodystansowo próbuje najpierw zrozumieć pacjenta, a potem wyprowadzić na prostą, czy jakiś wannabe coach z tekstami "wyjdź do ludzi, znajdź hobby, #zacznijbiegac ", czy może wersja z polskiej służby zdrowia "aha, aha, nie wie pan, co zrobić z życiem, spoko, rutinoscorbin, następny". Macie jakieś doświadczenia?
  • 7
@Kordian_ziom: Po diagnozie dostaniesz leki. będziesz lepiej funkcjonował a jak dalej to jeszcze nie wiem. właśnie kolega od 2 miesięcy jest na tej ścieżce, ale jeszcze nie mam wniosków to będzie trwać ale idź po pomoc, spróbuj ☺ trzymam kciuki
@Kordian_ziom: nie ma za co ☺ wiem, że chodzi na psychoterapię 3 x w tyg. Oczywiście nikt z nas nie wiedział spotykaliśmy się co weekend na heheszki człowiek sukces a dead inside się okazuje. Plus dla Ciebie cumplu, że chcesz coś z tym robić. Go for it. Mój niebieski poszedł na terapię dda zwykła i po 3 mcach jest niebo, zaczął wstawać rano, pierwszy raz od 4 lat zaprosił znajomych do
@Whattodo: Zobaczymy, jak to będzie. Najpierw będę musiał przełamać swój wstręt do psychologów i ich "pomocy", bo do tej pory wszyscy, z którymi rozmawiałem, okazywali się głupsi ode mnie, więc te pogadanki mijały się z celem... Dzięki za odpowiedź raz jeszcze :)
@Kordian_ziom: Leki to może Ci przepisać psychiatra. Psychoterapeuta prowadzi psychoterapię. Chociaż bywa, że psychiatra jest jednocześnie psychoterapeutą. Psychologowie prowadzący psychoterapię są różni i pracują różnymi metodami. Dobrze jest zapoznać się co i jak i wtedy zdecydować, czy chce się właśnie z daną osobą pracować. Jeśli Ci nie podpasi, to najwyżej zrezygnujesz albo wybierzesz innego, a próbować moim zdaniem warto.