Wpis z mikrobloga

@Efeljot: ale coś wiecej napisz, jak chcesz go zasilać, do czego ma służyć, jakich obrotów wymagasz.
Całkiem fajne silniki bezszczotkowe wyciąga się ze starych twardych dysków, ale sterowanie tym jest dość upierdliwe (w sensie, że nie da się ot tak podłączyć do zasilania i już).
@Jarek_P: mam ambitny plan zeby spróbować zbudować drona na arduino, dopiero rozglądam się za częściami. Wpadło mi to do głowy jakoś tydzień temu ;d zastanawiam się też gdzie bym mógł znaleźć jakieś informacje odnośnie fizyki quadrocompterów tj jaki długie ramiona pod jakimi kątami itp. Na początek coś co by się uniosło w powietrze z zasilaniem na ziemi ;p
@Efeljot: silnik z HDD jest wysokoobrotowy i dość lekki, może to by nie był zły pomysł? Ale na pewno na stronach/forach modelarskich ten problem jest rozwałkowany od dawna, poszukaj może.
@Efeljot: Wiem, że swego czasu dużo ludzi używało do dronów albo samolotów RC silników od napędu płyty w CD/DVD, ale oni przewijali te silniki na mniejszą ilość zwojów grubszym drutem (większa moc). To było jakieś 3-5 lat temu więc możliwe że już są lepsze patenty.
Na HDD tez nie ma szansy, w sieci można znaleźć opisy jak przerobić taki silnczek z CD-ROMu czyli przewinąć i wymienić magnesy na neodymowe. Dzisiaj nikt już się w to nie bawi bo chińczycy robią tanie silniki BLDC do modeli potocznie nazywane dzwonkami.
@Efeljot: wyskocz do pracy na jeden dzień/weź nadgodziny, kup co jest potrzebne(przycebul na alliexpress lub innym serwisie) i oszczędź sobie masy nerwów na oszczędzaniu na komponentach na których się za bardzo nie zaoszczędzi ;)
@Felonious_Gru: dzięki za tipy :) tak jak mówię, nie obracam się na razie zbyt długo w temacie xd jak się spotykałem w necie z jakimiś informacjami to była raczej mowa o bezszczotkowych :P widziałem zioma który robił coś podobnego on używał 1000w silniczka. I pewnie w taki trzeba mierzyć bo widziałem też dużo projektów które ostatecznie nie wzbiły się w powietrze.
@Wiktor426: no nie chce wydawać właśnie 60$ na same