Wpis z mikrobloga

Miraski kolejny raz spamię tag zbierając obiektywne opinie. Szukam laptopa o preferencjach podanych w spoilerze. Który wybór wg. Was jest lepszy:

1) Lenovo Y50-70 o specyfikacji: procek: i7-4720HQ dysk: 1TB HDD+ 8GB SSD matryca: IPS, matowa, full hd grafika: GTX960 4GB RAM: 8GB za cenę: 3500 zł

2) Lenovo IdeaPad Y700-15 o specyfikacji: i7-6700HQ dysk: 1TB HDD matryca: IPS, matowa, full hd grafika: GTX960 4GB RAM: 4GB za cenę: 3850 zł

Czy warto dopłacić za Y700 400zł i mnieć mniej ramu, troszeczkę gorszy procesor i bez SSD? Który z tych modeli byście wybrali?

Moje preferencje:


#laptopy #komputery #kiciochpyta
  • 31
@grave:

mnieć mniej ramu, troszeczkę gorszy procesor i bez SSD

RAM można dokupić, a w podanych przez Ciebie lapkach nie ma ssd. To 8gb cache na ssd nie robi zbytniej różnicy.
A w y50 nie ma miejsca na drugi dysk, nie wiem jak w tym drugim.
@grave:

laptop powinien być solidny.

I chcesz ideapada od lenovo?

2 może mieć 2 dyski.
Gdybym teraz miał wybrać lapka, to brałbym to drugie (mam y50).

Włożysz sobie prawdziwe ssd do niego.
@Gorion103: jest aluminiowy, ktos tam narzekał na zawiasy,ale aż tak eskremalnie go chyba nie bede używał (chociaż w samsungu po 2 latach sie porozwalały), sadze, ze z solidnoscia sobie poradzi,bo zamierzam bardziej o niego dbać niż o starego lapka. Inne argumenty za y700?
@grave: I co z tego, że obudowa jest aluminiowa? Będziesz to nim skakał?

Wymieniałem przedwczoraj ram. Zaczepy mi się nadłamały, w jednym miejscu jest jakieś pęknięcie, a bardzo delikatnie wszystko robiłem.
Klawisze się czasami zacinają(trzeba je mocniej wcisnąć i znowu działają dobrze).
@Pustulka: dzieki cumplu, od Ciebie zaczęły sie watpliwości dot. Y50-70 i teraz coraz bliżej mi do y700. Szkoda tylko, ze budżet na lapka stałe rośnie, z max 3000 na max 3500 a teraz na 4k, ale musiałem sie z tym liczyć