Wpis z mikrobloga

@metone @Kaczorra @Skub4ny @Matus20095 @xawix @absoladoo @jak_to_mozliwe

Panowie wołam Was bo zdonejtowaliście przedmioty na szczytny cel, więc chce żebyście mieli wpływ na przebieg akcji. Początkowo planowałem zbudować tylko jeden komputer, ale pojawiło się na tyle dużo chętnych, że zdecydowałem, iż zbuduję dwa. Dziś jednak dostałem od koleżanki z pracy bardzo fajnego lapka, na którym postawiłem system i działa aż miło, stąd budowa dodatkowego kompa jest bezsensowna. Starczą im dwa w zupełności. Do zakończenia akcji brakuje nam tylko zasilacza i obudowy, które dostane od znajomego z pracy w poniedziałek. Więc podsumowując rig będzie wyglądał tak: komputer, lapek, drukarka. Jak dla mnie overkill totalny.

W związku z czym pojawiają się problemy z nadwyżką sprzętu osób:
@Skub4ny - płyta, dwie grafiki, pentium, chłodzenie
@xawix - 2gb ram
@jak_to_mozliwe - 1 x dysk 500GB, 2gb ram
@maniano887 - ram i dysk, drobiazgi (ta paczka jeszcze do mnie nie doszła, więc mogę jej w ogóle nie odbierać to zawróci automatycznie)

Zgadałem się też z kilkoma innymi osobami jako "plany awaryjne", którzy mają mi dopiero dostarczyć sprzęt, ale wg obecnego stanu rzeczy jest to bezsensowne:
@ulath - laptop, zasilacz 500w, ram, chłodzenie, procesor (a5000cos tam), płyta fm2
@love2spooch - ram, ale chyba niewysłany, proszę o potwierdzenie
@piotrow - monitor i prawie cały komputer na core2duo, 4gb ram, bez zasilacza

Mam nadzieję, że nikogo nie pominąłem. Ze swojej strony proponuje zwrot nadwyżek sprzętu, chyba, że macie lepszy pomysł typu składamy coś dla jakiejś innej biednej rodziny z Częstochowy (lub nie), która nie przehandluje tego w barterze za flaszkę wódki.
  • 11
ja w paczce dorzuciłem ok. 50 płyt cd, jakieś 30 płyt dvd, smycze (nie jako reklama, to nie są smycze firmy, w której pracuję), taśmy SATA, mysz komputerowa. Teraz decyzja należy do Ciebie kolego. Jeśli coś z tych rzeczy przyda się tej rodzinie to zostaw, a resztę możesz odesłać na mój koszt :)
@handler: Ok, więc decyzję pozostawiam Tobie.

@Kaczorra: O takich rodzinach najlepiej się dowiadywać w Miejskich lub Gminnych Ośrodkach Pomocy Społecznej oraz szkołach. Można też na własną rękę szukać rodzin, którym nie udało się załapać do projektów ograniczających wykluczenie cyfrowe na danym terenie. Złożyłem trzy takie zestawy oraz rozdałem sporo komputerowych "flaków" w taki sposób, bo często rodziny coś tam mają, ale nie stać ich na naprawę lub na zakup brakujących
Trzeba tylko uważać na naciągaczy, czyli takich co proszą o sprzęt, żeby chwile później oddać go gdzieś za flaszkę - niestety.


@maniano887: nie chcę ryzykować cudzym sprzętem, więc najlepiej jak pozwracam te rzeczy