Wpis z mikrobloga

Wróciłem przed chwilą z ze zgromadzenia KOD w Szczecinie. Oczywiście nie byłem tam w charakterze uczestnika, liczyłem na jakąś kontrmanifestacje. Niestety ku mojemu zdziwieniu nie zastałem takowej. Policji chmara, ludzi protestujących na oko kilka setek. Wszyscy moderni, w fikuśnych szaliczkach. Widać że ostatnimi czasy powodziło im się w życiu. Do tego oczywiście sporo osób w wieku 60+ o poczciwych, komuszych twarzach. Troszkę tępych twarzy bezkrytycznie wierzących w słowo Adama Michnika i tak mniej-więcej wyglądało to zbiegowisko. Ani jednego "narodowca", ani jednego kontrmanifestanta. Podejrzewam, chodź są to tylko moje przypuszczenia (byłem tam po rozpoczęciu), że wcześniej zostali usunięci przez w/w policje aby nie przeszkadzać w tym doniosłym wydarzeniu. To tyle jeżeli chodzi o moją mini relację. A tak osobiście to życzę tym wszystkim "ludziom" aby ulica stała się na długo miejscem ich działalności politycznej bo tam jest dla nich najlepsze miejsce. #polityka #neuropa #4konserwy #bekazpodludzi
  • 43
  • Odpowiedz
@SweetSoulBrother84: Na pewno złodzieje bo jak to mieć pieniądze nie kradnąc? Przecież uczciwą pracą tylko biedę można klepac.

A to że u Ciebie stanowiska po znajomości zapewne polega na tym że Twój sektor jest bardzo specyficzny i regulowany. Nie ma sensu go porównywać z resztą.
  • Odpowiedz
@martinuz: @gostface: Nasz szybki rozwój przez ostatnie 25 lat opierał się właśnie na tym, że po latach komuny byliśmy w tak opłakanym stanie. W krajach zaczynających się rozwijać, skok cywilizacyjny jest najbardziej widoczny. Procentowy wzrost PKB będzie niepomiernie większy niż w państwach których gospodarka nie naznaczona była piętnem komunizmu. Moja niechęć do pookrągłostołowego porządku narzuconego nam przez komuchów i tajnych współpracowników poprzedniego systemu nie wynika jedynie z faktu
  • Odpowiedz
@SweetSoulBrother84: Najlepsze, że tak tryska jadem, pogardą dla innych i poczuciem wyższości koleś, który pisze:

Podejrzewam, chodź są to tylko moje przypuszczenia

#grammarnazi

Jeszcze te rzeczowe argumenty, ocenianie ludzi po twarzach i szaliczkach. I oczywiście sztandarowe: wasze statystyki i fakty są lewackie, a Polska jest krajem trzeciego świata. Kto się dorobił, ten pewnie jest komuchem. Kto nie z nami ten debil, albo zdrajca. Wracaj lepiej do swojego czarno-białego
  • Odpowiedz
@SweetSoulBrother84:

To raczej waszych czasów schyłek...

Naszych? Retoryka "my-wy" jakoś mnie nie dziwi, daje proste odpowiedzi, gdy złożony świat otaczający młodego patriotę przytłacza go i przerasta możliwości poznawcze. My - patrioci, obrońcy wolności. Oni - komuchy, resortowe dzieci i zdrajcy. Nie ma nic pośrodku, nie ma miejsca na odmienne zdanie.
  • Odpowiedz
@BratJuzew: Czy ja taki młody? No nie wiem, miło słyszeć:) "Prawda nie leży po środku, prawda leży tam gdzie leży". Opinie możesz mieć inną o ile odnosi się ona do faktów i prawdy a nie do kłamstwa. Zresztą zarzucasz mi plucie jadem podczas swojego z nerwów ślinotoku, znamienne:) Pozdrawiam i polecam się smarować maścią wiesz na co. Acha i dodam jeszcze, że Świata to ja mój drogi widziałem więcej niż
  • Odpowiedz
"Prawda nie leży po środku, prawda leży tam gdzie leży".

@SweetSoulBrother84:
Nie napisałem, że prawda leży zawsze pośrodku. To, podobnie jak wiele swoich tez, opierasz na domysłach. Prawda leży tam, gdzie leży, ale każdy może ją inaczej odbierać i wyciągać inne wnioski. To całkiem normalne w każdym większym gronie ludzi cywilizowanych.

Opinie możesz mieć inną o ile odnosi się ona do faktów i prawdy a nie do kłamstwa.


No w
  • Odpowiedz
Mówiąc wprost w swej masie staliśmy się narodem głupim (stąd tak łatwym w sterowaniu i podatnym na propagandę).


@SweetSoulBrother84: pisząc to myślisz również o sobie? Jak bardzo podatny na propagandę jesteś? Moim zdaniem bardzo.

Chodzi mi właśnie o tą alternatywną rzeczywistość którą próbujesz mi zarzucić gostface a której jesteś
  • Odpowiedz
@SweetSoulBrother84: Czyli właściwie nic się nie zmieniło w porównaniu do poprzedniej demonstracji na pl. Grunwaldzkim. Średnia wieku 50-60+ , młodych ludzi może 20% z całego tłumu. Liczby w przekazach medialnych znacznie zawyżone a pomiędzy unijnymi flagami brylowali lokalni politycy PO wraz odpadkami byłej palikociarni.
Rewolucyjny ruch KOD nie ma przyszłości i jej mieć nie będzie, trzonem każdych znaczących ruchów ulicznych jest młodzież a ta nie podziela entuzjazmu KODu.

@ghostface
  • Odpowiedz
@Kreation: Tak, tak. Oczywiście! Jak ktoś się dorobił to złodziej i sługus "systemu."
@1atilla1:

jeżeli wszystkie przytoczone przez Ciebie statystyki, liczby, wykresy i artykuły miałby realne i namacalne przełożenie na rzeczywistość to jestem skłonny powiedzieć że ludzie w demokratycznych wyborach ponownie wybrali by Platformę

U jednych ma większe przełożenie, u innych mniejsze. Poza tym liczy się też to jak na świat patrzymy. PiS cały czas manipuluje społeczeństwem pokazując
  • Odpowiedz
@lowca_chomikow: PO zrobiło to samo u nikt się nie pluł. A powiedz mi po co trybunał stworzony z ludzi, którzy nawet nie kończyli prawa. O takich sprawach powinien orzekać sąd najwyższy
  • Odpowiedz