Wpis z mikrobloga

@tymmej: Warto. Mojej żony psiapsiółka jest zakochana w Henrykowie, jej rodzinnych okolicach, więc i my tam pozwiedzaliśmy. A co po drodze? Niewiele. Ja jeżdżę do Strzelina do znajomych, a jedyną rzeczą która wzburza moją krew, to ch...owa wschodnia obwodnica Wrocławia... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@tymmej: jeżeli masz ochotę zboczyć trochę z trasy to pałac na wodzie w Witostowicach, ale tylko w niedziele kiedy otwarta jest kaplica. Polecam pojechać za Henryków do Ziębic dla architektury dolnośląskiego miasteczka.
Opactwo w Henrykowie - warto.
@tymmej: To zależy ile masz czasu. Warto zaglądnąć do map i przewodników, bo tutejsze wsie drzewiej były dosyć bogate. W wielu miejscach zachowały się pałace z folwarkami, zamki. Odwiedź choćby Ciepłowody, Żelowice, czy Nieszkowice. Nie da się wszystkiego wymienić, te tereny to kopalnia zabytków. Jak już się nastroisz, to zapraszam do serca Kotliny Kłodzkiej (dawno Hrabstwo Kłodzkie), tam dopiero jest nagromadzenie obiektów... w promieniu 5 km potrafi być kilka średniowiecznych obiektów.
@k_acha: jutro jadę, więc odpada. Chyba, że i tak warto mimo zamkniętej kaplicy.
@Azylant: ogólnie jadę bardziej pochodzić, ale jak już jestem to z chęcią pozwiedzam. Coś takiego planuję: http://mapa-turystyczna.pl/route/zb5k Ciepłowody chyba trochę za bardzo z boku, Zelowic nie odnalazłem na mapie, więc pewnie też daleko, Nieszkowice mogą być. Mapę mam i jestem pod wrażeniem opisu zabytków z jej tyłu: większość podoba mi się i nie wiem co wybrać/co jest
Kłodzko jest przereklamowane, prawdziwe skarby znajdują się po okolicznych wsiach. Penetruję kotlinę od wielu lat i życia mi braknie.