Wpis z mikrobloga

#neuropa #4konserwy #pis #dobrazmiana #polityka

Prezes Orlenu za rządów PO Dariusz Krawiec:

- Absolwent Akademii Ekonomicznej
- Duże doświadczenie zawodowe: E&Y, PC, praca na zachodzie dla dużych banków, prezes Elektrim, ImpexMetal, Action, szef rad nadzorczych sporej liczby spółek
- Niepowiązany politycznie z PO, jego siostra pracowała w Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego

Prezes Orlenu za rządów PiS Wojciech Jasiński:

- Prawnik
- Wieloletni polityk PiS, wierny Jarosławowi Kaczyńskiemu
- Minister Skarbu Państwa (PiS), który umarza pod koniec urzędowania długi Porozumienia Centrum względem Skarbu Państwa - kolesiostwo w najwyższym wydaniu
- Nie do końca ogarnięty, nie potrafi dzielić przez 12 - poniżej filmik jak przedstawia założenia ustawy o podatku bankowym
- Jedyne doświadczenie zawodowe w "normalnej" firmie to prezes spółki "Srebrna", która była silnie powiązana ze środowiskiem PiSu
- Poza tym ZERO doświadczenia managerskiego, a zostaje mianowany prezesem największej polskiej firmy o strategicznym znaczeniu

I teraz pytanie, kto tu się dobiera do koryta?
  • 14
@dontonek: wierność ucieleśnieniu politycznemu ideałów wolności i suwerenności narodu polskiego takiemu jakim jest partia PiS jest jak najbardziej plusem przy doborze na jakiekolwiek stanowisko. Lewak nie zrozumie tylko będzie tupał nóżką i błagał o pocałunek na pożegnanie ostateczne.
@dontonek: Szef Orlenu otwarcie przyznaje się w rozmowie z byłym rzecznikiem rządu, że wywiera naciski na przedstawicieli innych instytucji, by ci nie zamawiali reklam w niepokornych pismach, nie będących częścią lewicowo – liberalnego szamba.
Krawiec do Grasia
"Chłopaki są sprytne, #!$%@?, albo mają więcej czasu, albo mniej przyzwoitości, mi nie wpadło do głowy przez sześć lat, a tu #!$%@?, #!$%@?, jeszcze Klesyk [prezes PZU] #!$%@?, wiesz, że on „wSieci” ogłoszenia daje?"
@dontonek: No dobra, ale chyba NIKT nie spodziewał się że będzie inaczej... to było oczywiste i pewne. #!$%@? ale wierny i tyle. Nic nowego. Co nie zmienia tego że póki wszystkie niemieckie gazety bedą za PO i N. to ja będę się cieszył że rządzi PiS. Skoro nie ma różnicy czy PiS czy PO czy N. bo będzie tak samo #!$%@? tylko że w innych sferach, to przynajmniej z PiSem mamy
@Loloman: no ale o to się rozchodzi, że to właśnie jest coś nowego, bo prezesi z rozdania PO byli specjalistami z kwalifikacjami i doświadczeniem, a z rozdania PiSu są partyjnymi pieskami. Także okazuje się, że jest spora różnica czy PiS czy PO czy N.
Niestety. Sam bardzo się cieszyłem, że Platforma przegrała, ale jak widzę co robi PiS ze spółkami skarbu państwa, albo co #!$%@? MON to jest mi wstyd, że