Wpis z mikrobloga

#rajdy24: Meeke i Lefebvre w Abu Dhabi WRT na Monte Carlo
...a w Szwecji Meeke, Breen i Al Qassimi

Po zrezygnowaniu ze startów w przyszłym sezonie zespołu Citroen Racing utworzony został Abu Dhabi Total World Rally Team, w którym jeździć będą duety Kris Meeke/Paul Nagle i Stéphane Lefebvre z nowym pilotem Gabinem Moreau. Zespół zapowiedział start w inauguracyjnej rundzie cyklu, Rajdzie Monte Carlo.

Abu Dhami WRT będzie przejściowym zespołem, który czeka na powrót fabrycznej ekipy w roku 2017. Samochody przygotowywane przez PH Sport będą prowadzone przez różnych kierowców. Prócz wymienionego Meeka i Lefebvre, do DS3 WRC wsiadać będą także Craig Breen i Khalid Al Qassimi.

– Po udanym trzyletnim partnerstwie z Citroenem, jesteśmy zadowoleni z możliwości utrzymania naszej obecności w WRC – mówi Khalid Al Qassimi, prezes zespołu. –To będzie program zatwierdzony przez Citroen Racing, który korzystać będzie ze specjalistycznej wiedzy PH Sport. Jego główny kierowca, Kris Meeke, weźmie udział w kilku rundach, pomiędzy swoim priorytetem, jakim jest praca rozwojowa z Citroen Racing. Będziemy również dążyć do zapewnienia warunków dla utalentowanych młodych kierowców z grupy PSA Peugeot Citroen. Korzystając z doświadczenia zespołu będą mogli powiększać swoje doświadczenie i pokazać na co ich stać.

Po Monte Carlo, w którym wystartują Meeke i Lefebvre, w Szwecji do DS3 WRC wsiądą Meeke, Al Qassimi i Breen. Irlandczyk zadebiutuje w tym samochodzie, ale ma już doświadczenie w tej imprezie.

#rajdy #wrc #citroen #motoryzacja przy okazji #tapeta
gabrally - #rajdy24: Meeke i Lefebvre w Abu Dhabi WRT na Monte Carlo
...a w Szwecji ...

źródło: comment_QjAPVegijer2tZ7t97EG63ZMwvoEsgpk.jpg

Pobierz
  • 4
  • Odpowiedz
@gabrally: Nie chcę się mądrzyć ale moim zdaniem, Citroen w przyszłym roku będzie zamiatał tyły, oprócz Meeka oczywiście, który swoje wywalczy, może nawet gdzieś wygra, stanie parę razy na podium, reszta to jakieś nieporozumienie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@xbaner: dajmy jeszcze trochę czasu... według moich obliczeń (a na matematyce się znam, zdałem maturę w poprawce ( ͡° ͜ʖ ͡°)) wychodzi na to, że będzie jeden DS3 wolny.




  • Odpowiedz