Wpis z mikrobloga

1. Jesteś człowiekiem.
2. Ludzkość w końcu nauczyła się kopiować obiekty atom po atomie.
3. Kopiują Ciebie i zamrażają Twoja kopie.
4. Giniesz.
5. Ożywiają Twojego idealnego klona.

Pytanie:
Czy Twoja świadomość obudzi się w Twoim klonie?


#pytanie #kiciochpyta #rozkminy #klonowanie #nauka
  • 77
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@sorek: Imho nie, bo skoro uzyskaliśmy kopię atom po atomie, to jakim cudem nowe "rzeczy z mózgu" miałyby się przetransportować do kopii, która była zamrożona...
  • Odpowiedz
@sorek: Kopia nie miała by świadomość do czasu w którym ją zamrożono, to nie fantasy w którym w magiczny sposób ciała są połączone i telepatycznie przekazują sobie takie informacje.
  • Odpowiedz
  • 10
@sorek: klon to druga osoba. to co sama zrobiłby ty nie wiedzialbys ale mielibyśmy wspólna historie. Jak umrzesz i tamtego odrmazaja to on żyje ale nie Ty xD
  • Odpowiedz
@XAIMEII: @QuDos: @Przegrywens: @Ripper_roo: inaczej: co odpowiada w mózgu za posiadanie mojej własnej świadomości?

@dragon240994
@Mirabelkowa: : co odpowiada za świadomość i jej przychowywanie? Czy świadomość jest materialna? Czy można ją skopiować i "rozdwoić"?

Chodzi mi o to: kopiujecie siebie, dokładnie, w milisekundzie powstaje dokładnie taka sama kopia z tymi samymi atomami, takimi samymi płynami w środku i układem mózgu. Wie dokładnie to co wy, dokładnie to co wy myśli -
  • Odpowiedz
@sorek: to w sumie jak z blizniakiami. sa naturalnymi klonami, ale swiadomosc kazdy ma swoja :)
odnosnie lewej i prawej polkuli. Nie wiadomo co tworzy swiadomosc
  • Odpowiedz
@QuDos: ok, przeszczepiamy połowę kory naszej do dokładnie identycznego klona i na odwrót. W którym ciele budzimy się po operacji?

@Stitch: każdy bliźniak odrobinę się różni, więc nie można porównywać niestety.
  • Odpowiedz
@sorek: jednakze bedzie to osobny byt. Identyczny z wygladu, ale wspolne wspomnienia bedziecie mieli DO czasu pobrania DNA. potem kazdy bedzie tworzyc wlasna historie. a ze swiadomoscia jak pisalem. Nie wiadomo co ja tworzy, nie wiadomo gdzie ona sie "znajduje" w naszym mozgu.. :/
  • Odpowiedz