Wpis z mikrobloga

@Kavelach: sytuacja podobna do hasła na bios, jak ktoś ma dostęp do biosu to i ma dostęp do dysku. Przełoży do innego kompa i po sprawie. A z tego co dzisiaj ludzie pisali to już wyszła poprawka łatająca ten błąd.
  • Odpowiedz
@Srala-Bartek: podeślesz link?

@Gallonimus: z linkowanych artykułów, które podesłał mi znajomy wywnioskowałem, że bug pozwala na dostęp do konta użytkownika objętego hasłem, ale jakoś nie wydawało mi się to prawdopodobne.

@fervi: dlaczego „głupotami”? Byłem ciekaw, więc się zapytałem, co w tym dziwnego?

@siwersss: komentarz @Gallonimus mi to uświadomił, akurat w kwestii bezpieczeństwa IT jestem całkiem świadom możliwości i zagrożeń ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Kavelach: jakbyś był taki świadom to byś przeszedł obok tego newsa i nie interesował się czy to prawda czy nie prawda, bo w obydwu przypadkach jest to raczej wiadomość na poziomie "po co ja to w ogole czytam":P
  • Odpowiedz
@fervi: dlatego mam zaszyfrowany dysk twardy!

@siwersss: właśnie chodziło mi o to, że źle zrozumiałem (bo też zbyt przejrzyste nie były…) i byłem zdziwiony, że tak się da. A okazuje się, że tak się da, ale jeśli „tak” dotyczy czegoś zupełnie innego i znacznie mniej spektakularnego…
  • Odpowiedz