Wpis z mikrobloga

Mirki 6.12 oddałem z tytułu rękojmi ekspres do kawy w sklepie stacjonarnym Euro RTV. Jeśli do niedzieli 20.12 nie zaproszą mnie do sklepu po odbiór ekspresu (na razie tylko dostałem sms, że jest w drodze z serwisu) to muszą przystać na moje warunki, czyli wymiana na nowy?
#prawo #reklamacja
  • 6
@lukglo86: 14 dni, ale raczej roboczych. Jeżeli w zgłoszeniu żądasz wymiany na nowy i w tym terminie nie odezwą się, to zgodnie z Ustawą zgadzają się na Twoje warunki.
@lukglo86: Nie znam Ustawy na pamięć, jeśli tam jest faktycznie kalendarzowych, to w poniedziałek możesz iść po nowy... oczywiście raczej od ręki Ci nie dadzą, bo załatwianie formalności musi trwać, ale może... Tak czy inaczej w poniedziałek się możesz z nimi kontaktować, że chcesz odebrać nowy telefon.
@lukglo86: Teoretycznie sklep ma cię poinformować przede wszystkim o ustosunkowaniu się (uznaniu lub nieuznaniu) do twojej reklamacji w terminie 14 dni. Jednakże uznanie reklamacji z wyboru albo z mocy ustawy nie oznacza, że twoje żądanie musi zostać spełnione, gdy to żądanie może się wiązać z nadmiernymi kosztami lub jego niemożliwością spełnienia.
@lukglo86: Nie znam Ustawy na pamięć, jeśli tam jest faktycznie kalendarzowych, to w poniedziałek możesz iść po nowy... oczywiście raczej od ręki Ci nie dadzą, bo załatwianie formalności musi trwać, ale może... Tak czy inaczej w poniedziałek się możesz z nimi kontaktować, że chcesz odebrać nowy telefon.


@neo1k4: co bierzesz?? Nowy telefon? Reklamowal ekspres.