Wpis z mikrobloga

@bastulonjay: jako że lubię rozmyślać i dowiadywać się to teraz się głowię nad tą "szybkością uwalniania" i jaki ma wpływ otoczka na nią. Może jest np tak że hormony przez otoczkę mają się uwalniać wolniej bo np organizm nie jest w stanie wchłonąć do krwi jednocześnie tyle ilości i muszą się ustawiać "w kolejce" :D Coś w stylu tabletek o przedłużonym uwalnianiu tylko, że nie chodzi o stałą dawkę czy obawę
@coolcooly22: Odpowiedź na twoje pytanie już padła: Jeśli jest napisane w ulotce że można dzielić to można, z reguły można też dzielić jak tabletka ma przetłoczenie.
W tym konkretnym przypadku czyli hormony, dzielić się tabsy nie powinno. Jak podzielisz ja sobie nożem to bankowo się rozkruszy i coś zgubisz, tabsy z hormonami zawierają naprawdę małe ilości tego hormonu wiec precyzyjne dzielenie jest nie możliwe w warunkach domwych, coś tam gdzieś zawsze
@coolcooly22: Nie wiem jakie jeszcze argumenty mam Ci przedstawić żebyś tak nie myślał. Powiem tak: lekarze są świetni w tym co robią ale na temat farmakokinetyki i postaciach leków się znają średnio albo w ogóle. Tym się zajmują farmaceuci i wierz mi nie raz miałem ten problem omawiany na studiach. Może jak nie moje argumenty to:
http://zapytaj-farmaceute.blogspot.com/2014/01/dzielenie-lekow.html
Jest zawsze generalnie jedna zasada: jak producent dopuszcza dzielenie dawki to można. Ale jak
To mnie nastraszyles teraz :/ to niefajnie ze lekarze wypowiadaja sie na takie tematy i moga zle doradzic a odpowiedzialnosci nie poniesie

Podany przez ciebie art dotyczy gryzienia, o tyle o ile jeszcze w miarę ok bo od biedy przyjmujesz cała dawkę to jeszcze jest to do zaakceptowania (o ile się nie zaksztusisz czy coś :)


@juz_tu-bylem: no niby ok.cala dawka jest ale co z szybkoscia wchlaniania o ktorej piszesz .moze