Wpis z mikrobloga

Kontynuując wątek ze znaleziska:

Wymuszenie Maków Mazowiecki

Film wraz ze swoimi danymi wysłałem 2 grudnia na adres stopagresjidrogowej@ksp.policja.gov.pl
W zeszłym tygodniu (środa-czwartek, nie pamiętam dokładnie) dostałem telefon z komendy w sprawie złożenia zeznań w dniu dzisiejszym.
Na szczęście nie musiałem jechać do Makowa Mazowieckiego na komisariat, sprawa została załatwiona w miejscowości, w której mieszkam.
W kwestii składania zeznań - 1.5 godziny wypytywania o najdrobniejsze szczegóły ("pamięta pan kolor i długość włosów kierującego Citroenem?" - serio?), dodatkowym smaczkiem było pytanie - "w jakim celu wysłał pan to zgłoszenie? Co panem kierowało?"; poczułem się jakbym prawilnemu ziomeczkowi rozpruł się na bagietach ( ͡° ʖ̯ ͡°)

W każdym razie sprawa na dzień dzisiejszy wygląda tak - policjanci mają w zasadzie wszystko co potrzebne do ukarania kierowcy - oprócz kierowcy. Nie wiem na jakim etapie jest to w tej chwili i zapewne się nie dowiem. Jeżeli namierzą delikwenta/delikwentkę i przyjmie mandat (policjantka mówiła mi dokładny paragraf na to, ale wypadł mi z głowy, coś o nieupewnieniu się o możliwości wykonania bezpiecznego manewru) to temat zamknięty, nie dowiem się nawet kim był kierowca C4. Jeżeli natomiast nie przyjmie mandatu to sprawa zostanie skierowana do Sądu i ja jako strona będę musiał się stawić na rozprawę w Makowie i dalej opowiadać to samo co mówiłem dziś na przesłuchaniu i to samo co widać na filmie.
Teoretycznie nie będę miał innego wyjścia jak stawić się na rozprawę (albo i dwie jeżeli się odwoła, nie mam pojęcia jak to dokładnie działa).

Podsumowując - jeżeli ktoś będzie chciał zrobić podobny numer jak ja i bawić się w "praworządnego obywatela" to zdecydowanie nie polecam, strata czasu (i pewnie pieniędzy za dojazd do Sądu) - a zysk jaki można osiągnąć to kompletne ZERO.

Wołam zainteresowanych @camar0 i @benyowsky

#motoryzacja #policja i trochę #gorzkiezale
  • 8
@Funko: Niektórzy mają dziką satysfakcję z wizyt w sądze - znajomy uczynił sobię z donoszenia na policję o każdą pierdołę nagraną kamerką hobby. No ale to chyba syn ORMOwca więc to zrozumiałe.
a zysk jaki można osiągnąć to kompletne ZERO.


@Funko: na jaki zysk liczyłeś? to że ciągania będzie od groma to sprawa wiadoma, nie upatrywałbym tutaj zlej woli policjantów a przepisów, mandat powinien dostać właściciel auta jak nie pamięta komu pożyczył i wsio
@camar0: Nie, nie - nie chodzi mi o zysk, od początku nie chodziło. Chciałem zwyczajnie zaznaczyć, że nic się takim chodzeniem w zasadzie nie ugra, stąd wstawka o zysku
@Funko: ciekawe jak sprawa wyglądałaby gdyby wysłać taki filmik na policję anonimowo? Wiem, że anonimowe zgłoszenia na komisariat muszą przyjmować i wysyłać na miejsce patrol. Pytanie brzmi czy wygląda to tak samo z filmikami?
@benyowsky: Problem w tym, że jeśli wyślesz im maila ze zgłoszeniem z jakiegoś śmieciowego adresu to nigdy nie dowiesz się czy coś z tym zrobili.

...chyba, że wyślesz anonimowo film, na którym ktoś nagrał twój samochód, wtedy będzie można sprawdzić czy anonimowe donosy są brane pod uwagę ( ͡º ͜ʖ͡º)
@pitus_bajtus: polecam nauczyć się odróżniać drobne głupoty od #!$%@? na czołówkę bez żadnej reakcji typu przyhamowanie czy powrót na swój pas. Takich debili z drogi należy eliminować i piętnować.

@Funko: szanuję, oby grubo było w sądzie, niech się cwel/cwelka nauczy .