Wpis z mikrobloga

Koledzy spod tagu #united i #manchesterunited, jak zapatrujecie się na obecną sytuację nasze drużyny?
Nurtuje mnie pytanie czy Van Gaal powinien dotrwać do końca sezonu, czy może do końca kontraktu? Czy też może powinien odejść z końcem tego roku?
Wrażenie jakie odnoszę jest następujące: o ile zgadza się kasa ( drugi największy przychód z tytułu uczestnictwa w tegorocznej LM, zaraz po Madrycie) to nie będziemy się wysilać i bawić w zwolnienia. Ale... może teraz miarka się przebrała? Traci szatnię, traci kibiców, dalej brnie w zaparte. Jego czas się kończy?
Jaki jest następny scenariusz? Van Gaal prowadzi do końca sezonu a potem kto? Guardiola albo Carlo? Co z Giggsem? Jak myślicie, czy Giggs kiedykolwiek przejmie klub? Jeśli tak, to skąd mamy pewność, że to będzie odpowiednia osoba na trenerskim miejscu (3 mecze po zwolnieniu Moyesa ciężko ocenić). Czy Giggs powinien odejść, potrenować coś "mniejszego" wrócić i ewentualnie przejąć? W sytuacji gdy odchodzi Van Gaal a przychodzi ktoś nowy na X lat, czy Giggsy będzie czekać? Zapraszam do dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Zawołam jeszcze #premierleague hehe
  • 18
@Stoneroses: a ja uważam, że nie jest tak, źle jak się mówi #niepopularnaopinia
Przypominam okres w tamtym sezonie gdzie wygraliśmy 5 czy 6 meczów pod rząd (w tym wygrana z Soton i Arsenalem gdzie graliśmy kompletne dno) i wtedy wszyscy siedzieli cicho, bo wygrywaliśmy mimo, że graliśmy nieziemską padakę.

Te ostatnie mecze jak dla mnie za to były odbiciem lustrzanym tamtej sytuacji- czyli tym razem wyniki gorsze niż gra.
Ja bym
@Stoneroses: po sezonie go wywalą chyba, że zdobędzie 1, 2 lub 3 miejsce wtedy myślę, że jeszcze zostanie do końca kontraktu. W czasie sezonu raczej go nie zwolnią chyba, że powtórzy się sytuacja jak u Moyesa gdzie nie będzie już szans na top4 wtedy możliwe, że poleci prędzej.
@Stoneroses: ile ludzi tyle opini, zdania sa podzielone

giggsa nie dal bym na trenera, boje sie ze sobie nie poradzi i bedzie hejtowany, mysle ze powinien potrenowac kilka lat slabsze kluby i sie wykazac

ja sadze ze lvg powinien zostac do konca sezonu, w chelsea jest obecnie gorsza sytuacja i mou dalej jest na swojej pozycji nie zagrozony
@SunnO: co ja #!$%@? czytam, a zapomniales w jakim stanie byla druzyna po przejeciu jej przez moyesa ?

rozsypka ktora lvg poskladal do kupy

a i nie ma co winic ze lvg pozbyl sie groszka, wez wszystkie transfery jakich dokonal lvg pozbywajac sie zawodnikow, tylko 1 groszek okazal sie mozna powiedziec pomylka, bo reszta grajkow prezentuje slaby poziom po odejsciu
@pqp_1: oczywiście, że pamiętam. Przyszedł LvG i... Nic. Może nie całkiem nic ale jak się nie dało patrzeć na kopaninę United tak dalej się nie da.

Tylko, że Chicharito to nie jakaś tam byle jaka "pomyłka", tylko pozbycie się niezłego zawodnika, który mógłby te losy United odmienić. Groszek miał nosa do ratowania tyłka United jak wchodził z ławki, nieraz im komplet punktów ratował. A teraz przydałby się jak nigdy, bo United
@Stoneroses: pytanie brzmi czy LVG będzie chciał przedłużyć wygasający w 2017 roku kontrakt, myślę, że zarząd zada mu to pytanie, a rok przed jego wygaśnięciem myślę, że powinien już to wiedzieć. Najlepszym momentem na zmianę trenera jest bezsprzecznie koniec sezonu i wtedy można to zrobić jeżeli rezultaty będą niezadowalające, a sam van Gaal może nie być skłonny do przedłużania go, więc i tak trzeba się będzie nastawiać na zmiany.

Giggs nie
@Pirzu: To, że lepsza liga to nie jest argument, bo jest to w tej chwili mocno dyskusyjne. Sam Bayern po niesamowitym starcie już nie zgarnia punktów hurtem, a przy tak grającej Borussii, mogą czuć ich oddech na plecach do końca rozgrywek. Z resztą, hiszpańska za jego Barcy też sprowadzała się tylko do El Classico, a najwyraźniej mu to nie przeszkadzało. Jeżeli będzie chciał zdobywać nowe trofea to BPL wydaje się logicznym
@Stoneroses: Pellegriniemu kontrakt kończy się tak samo jak Van Gaalowi i myślisz że w City będą robić z tego problem jeśli Pep będzie dostępny? Paradoksalnie kolejny tytuł dla MC mógłby im zamydlić oczy, ale wiele zależy też od samego Guardioli, wierzę że zwyczajnie wolałby United. Jeśli go nie przyatakujemy latem to będziemy frajerami według mnie. LVG zrobił co miał do zrobienia i wyżej nie podskoczy
Guardioli, wierzę że zwyczajnie wolałby United.


@baryka: Dlaczego wolałby prowadzić gorszy zespół, zamiast najlepszą drużynę Anglii w której dyrektorem sportowym jest jego dobry kolego z Barcelony - Txiki Begiristain?
@SunnO:

Tylko, że Chicharito to nie jakaś tam byle jaka "pomyłka", tylko pozbycie się niezłego zawodnika, który mógłby te losy United odmienić.

Pasuje dużo bardziej do stylu gry Leverkusen niż tego co prezentuje United pod wodzą Van Gaala, gra też mimo