Wpis z mikrobloga

Pustka.
Tyle wiem.
Nie mam totalnie pomysłu co zrobić.
Moje PDB wygląda jak wygląda, UWAGA 18+, DRASTYCZNE
Myślę nad kupnem takiej lutownicy
Czekam na 2 kontrolery lotu (jeden pełowymiarowy cc3d i atom), do tego czasu chciałbym wszystko przygotować żeby tylko podpiąć kable i polecieć. Ale jest jedno ale.
Poprzedni najprawdopodobiej spalił się na wskutek padnięcia esc
Plan jest żeby do kontrolera podpiąć same kable sygnału i wyprowadzić 5V z PDB.
Ale ja to mam problem żeby te kabelki wyjąć z wtyczek nawet xD
Jest sens?
Chciałbym kurde wreszcie polatać :(
Czy ktoś spod tagów: #dron / #drony może udzielić Świeżakowi rady? :D
#drondinozaura
Pobierz psposki - Pustka.
Tyle wiem.
Nie mam totalnie pomysłu co zrobić.
Moje PDB wygląda ...
źródło: comment_uTiXLf14cLPvyb44l0HxrANGQkTlyNuj.jpg
  • 6
@psposki: IMHO lutownica, ok, wystarczy do tego.
W przypadku takiego PDB ja robiłem inaczej, żeby było czyściej. Robiłem harness, czyli lutowałem kable bez pdb bezpośrednio do siebie i izolowałem je, i z tego wyprowadzałem po jednym do PDB, żeby skorzystać z dobrodziejstw regulatora napięcia.
O ile w ogóle z tego korzystasz, bo masz je też w ESC i pewnie stamtąd czerpiesz zasilanie dla FC.
Pobierz kubako - @psposki: IMHO lutownica, ok, wystarczy do tego.
W przypadku takiego PDB ja...
źródło: comment_nnAto1SddGC7uaODJnshmZLJYmNYFVPd.jpg
@kubako: Ja bym ją musiał kupić bo teraz na chińczyku jade :V/
Mam niby w esc ale chyba właśnie przez niego mi padł kontroler lotu :(
Mam też na płytce (mam zapadową jak coś) i nie wiem czy to by nie było bezpieczniejsze.
Musiałbym wtedy od nowa lutować PDB (bo na tym mozliwe, że przypadkiem coś uszkodziłem) i kupić wyżej wymienioną lutownicę :V
@kubako: Już brał 5V z ESC
ale spaliło mu się razem z kontrolerem lotu.. kij wie czy reszta nie padnie, lepiej brać zasilanie z osobnego BEC, np na PCB

@psposki: Jak byś miał normalną lutownicę i trochę umiejętności to może w 15 minut byś to wszystko zlutował i złożył
@psposki: Nie musisz nic kupować, bo tu nic nie ma do kupowania. To są te kable które lutujesz do płytki, zlutowane bez płytki. Ogólnie jest to bardziej bezpieczne, bo patrząc na to jak to polutowałeś zapewne porobiłeś zimne luty i dlatego padł ci ESC. @xava

Płytka ma sens, gdy albo korzystasz z BECa (i jest w niego wyposażona). Albo ma taki kształt, że rozprowadza wyjścia na wszystkie strony, tak, że możesz
Pobierz kubako - @psposki: Nie musisz nic kupować, bo tu nic nie ma do kupowania. To są te ka...
źródło: comment_SXMkUMvnyvYuRi3rLFLS7zzJIYY3pScM.jpg