Wpis z mikrobloga

@Sihill_pl: @tom1988: Sprawdź też rezystancję uzwojeń ("przejście"). Jeśli trafo nie działa a nie wygląda na spalone, to możliwe że ma w uzwojeniu bezpiecznik termiczny który zadziałał i teraz na pierwotnym nie ma przejścia. No i pamiętaj że to też miernik może być uszkodzony.
problem lezy we wlaczniku, swoj podlaczylem dokladnie tak:


@tom1988: Tu wygląda OK ale skąd pewność że wyprowadzenia w twoim wyłączniku są tak samo połączone? A napięcie na tych dwóch przewodach co idą do trafa jest?
Napiecie jest tam gdzie przykladam czerwonym, nie ma go tam naprzeciwko.


@tom1988: Co to znaczy? Napięcie jest zawsze między dwoma punktami. Tak jak mierzysz na obrazku napięcie musi być. Jeśli nie ma to sprawdź kabel (wetknij miernik prosto do kabla), jak dalej nie ma sprawdź gniazdko. Może przy zabawie wywaliłeś bezpiecznik tego gniazdka i nawet nie zauważyłeś. Zakładam że wtyczkę wetknąłeś :)
@4833478: właśnie w tym miejscu jest, nie ma zasilania tak jak było pokazane na tym pierwszym, przykładowym obrazku, wprowadził mnie w błąd... już chyba wiem jak to podłączyć. kabel do obudowy od uziemienia, ten przy którym mam czarny "bolec" idzie do transformatora (N), tam gdzie mam brązowykabel, tam przekładam na górny prawy (bardziej do wewnątrz) styk. Tam gdzie był podłączony niebieski idzie drugi kabel do transformatora.
@4833478: nie ma na pierwototnym i wtornym ewidentnie wlacznik, z tylu wlacznika napiecie mam tylko na biegunach. Pozniej sprobuje ale obstawiam ze ten wlacznik musze inaczej podlaczyc
@tom1988: Ciągle prawisz jakiś bełkot. Co to znaczy napięcie masz na biegunach? Skoro jest problem z napięciem na wyłączniku to po co w ogóle podłączasz transformator? Najpierw ogarnij wyłącznik. Trudno jest coś poradzić bo na prawdę ciężko zrozumieć co tam dokładnie wyprawiasz z tym wyłącznikiem. Wszystko (!) związane z tym wyłącznikiem powinno się dać dokładnie sprawdzić testerem przejść (pikaczem w mierniku) i to ma działać. Jeśli tego nie ogarniesz to nie