Wpis z mikrobloga

@paweo:
Jezeli nie jest to jakas ultra stara wersja motion, to po prostu dopisz te pozycje, np.
webcamport 8081

Sprawdz, czy nie brakuje Ci tez tych pozycji (sobie odpowiednio zmien te parametry):
webcam
quality 50
webcammotion on
webcam
maxrate 1
webcamlocalhost off
webcam
limit 0

Przydatne tez jest sterowanie za pomoca przegladarki, np:
controlport 8000
control
localhost off
controlhtmloutput on
controlauthentication TWOJEHASLO

Zrestartuj motion
@paweo: Teraz dopiero zauwazylem, ze mi tam te podkreslniki wycielo i wstawilo kursywe.

Po kazdym "webcam" jest "" i po kazdym "control" tez jest "". To, o co Ty pytales, czyli 'webcamlocalhost on' czy 'webcamlocalhost off' decyduje o tym, czy stream bedziesz mogl ogladac tylko na malinie (on) czy obojetnie gdzie wewnatrz sieci (off).

I sorry, bo zrozumialem z jakiegos powodu, ze Ci pozycji z portem brakuje.
Ale co się doczytałem, że jest to serwer wideo.

A ja bym potrzebował żeby malinka wysyłała obraz na zewnętrzny serwer, np. popler.tv (na windowsie używałem adobe media flash encoder, czy jakoś mu tam inaczej). Zbyt dużo użytkowników na raz może to oglądać i boję się, że nie wyrobi :(
@paweo: No jak w ogole nie trybi, to bardzo dziwne. A nagrywa chociaz na dysk?
To bym sprawdzil najpierw, jak nagrywa, to potem bym sie zajal streamem.
Jak pisalem na Chromie nie dziala stream, wiec musisz na Firefoxie sprawdzic. Za pierwszym razem sie chyba 2 godziny mordowalem, zanim wpadlem na to, ze winna moze byc przegladarka..

Co do streamu na popler.tv, to sie nie wypowiem, bo nigdy nie probowalem i nie
@Dachu23: No właśnie nagrywa na dysk ( ͡° ʖ̯ ͡°) No nic, jutro popróbuję z tym streamem i dam znać. Dziś już umysł jest zbyt ciężki, aby to pojąć ( ͡° ͜ʖ ͡°)A z tym poplerem to prosta sprawa - dostaje się adres serwera i chyba dane do logowania (nie pamiętam dokładnie). No ale to wszystko jutro. Dobranoc!