Wpis z mikrobloga

@Fox_Murder: Nie, po prostu uważam, że jest to kiepsko rozwiązane. Nie podważam sensu istnienia Windowsa, nie twierdzę, że to nieprzydatne gówno- stwierdzam, że tu jest kiepsko i mogłoby być lepiej.
  • Odpowiedz
@Leinnan: Ach ten wspaniały linux. Próbowałem ostatnio skorzystać ze skype na kalim ( ͡° ͜ʖ ͡°) Mi się nie udało niestety sprawić żeby chociaż dźwięk zaczął działać. Kumpel zaszedł trochę dalej, uruchomił program no ale niestety nie działa udostępnianie ekranu. Szkoda ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
@Leinnan: Mi dźwięk nawet nie działa w samym systemie ale w sumie kaliego używam sporadycznie, więc po co mi dźwięk. Jak mam się męczyć godzinę żeby mi zaczął działać to #!$%@? to.
  • Odpowiedz
@Leinnan: Już do skype nic nie mam, trudno. Dźwięk mógłby działać chociaż bo coś tam chciałem na youtube obejrzeć no ale niestety. Może użytkownicy kaliego nie potrzebują dźwięku.
  • Odpowiedz
@VVelur: po co użytkownikom kaliego dźwięk jak to jest distro explicite zdefiniowane jako distro do pentestingu xD

To tak jak powiedzieć, że chciałeś pograć w kosza w lamborghini.

Nie wiem, może użytkownicy lamborghini nie potrzebują grać kosza.
  • Odpowiedz
Kumpel zaszedł trochę dalej, uruchomił program no ale niestety nie działa udostępnianie ekranu. Szkoda ( ͡ ͜ʖ ͡)


@VVelur: Ale zapłacił za Skype? Bo ta funkcja jest ekskluzywna ( ͡ ͜ʖ ͡)

chyba pod Linksa.
  • Odpowiedz
Zapominasz, że ma coś w stylu czcionek zunifikowanych (każdy system) i tak musisz ich używać, bo inaczej się #!$%@? na którymś urządzeniu (można zawsze ogarnąć zapasowe czcionki) - więc tak, Linux tutaj daje radę.


@fervi: no wlasnie, ma "coś w stylu". Nawet ich wyrenderować nie potrafi dobrze.
  • Odpowiedz
@edgar_k: Używaj rozwiązań optymalnych to nie będzie problemu. Strona, która używa otwartych standardów jest 10 razy lepsza od super technologii zamkniętych.
  • Odpowiedz
Strona, która używa otwartych standardów jest 10 razy lepsza od super technologii zamkniętych.


@fervi: co tam ze gowno, wazne, ze otwarta, poldzialajaca technologia, ktora wszyscy poza paroma nerdami maja gdzies ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@edgar_k: Raz napisana strona działa wszędzie dobrze - Nie ważne czy to Linux czy Android, czy to BSD czy Windows Phone. Trzeba myśleć wielowymiarowo.
  • Odpowiedz
Raz napisana strona działa wszędzie dobrze - Nie ważne czy to Linux czy Android, czy to BSD czy Windows Phone. Trzeba myśleć wielowymiarowo.


@fervi: widze, ze praktykiem nie jesteś. A nadal nie zmienia to faktu, ze jakby dobrze strona nie byla zrobiona, to wyswietlanie czcionek na linuksie jest gowniane.
  • Odpowiedz
@edgar_k: Ciężko mi rzec, bo ostatni Windows na którym na dobre się skupiłem to XP, który ssał w tej kwestii. Lekkie romanse z Win7, ale też nie jestem aż tak przewrażliwiony.

Z drugiej strony nie wiem czy to problem renderingu czcionek, czy po prostu "tylko takie mamy". I zobaczymy czy coś Wayland na to poradzi, bo wygląda, że 2016 to jego rok ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@edgar_k: No i nawet jeśli rendering ssie, to ty masz to w zadku, bo strona dobrze się wyświetla i nie ma problemów w stylu "coś wyjechało mi"
  • Odpowiedz